TEK Koleji’nden ‘Anneler Günü’ kutlaması

Bu haber 11 Mayıs 2015 - 22:01 'de eklendi ve 626 kez görüntülendi.

tekkoleji65655656Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji Anasınıfı öğrencileri tarafından Anneler Günü dolayısıyla düzenlen program büyük ilgi gördü.

Mert Can Kaymak

Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji Anaokulu öğrencileri tarafından Anneler Günü dolayısıyla Ticaret Odası Konferans Salonu’nda etkinlik düzenlendi. Minik öğrencilerin anneler için okuduğu şiirler katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Anneler Günü kapsamında anaokulu öğrencilerinin düzenlemiş oldukları etkinlikte çeşitli gösterilerin yer aldığı ve öğrencilerinin yeni temeli atılan okullarını benimsediklerini ifade eden Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji Okullar Genel Koordinatörü Celalettin Demirel; “Pazar Günü Anneler Günü tüm elleri öpülesi annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum ve hepsinin elinden saygı ile öpüyorum. Hamt olsun ki çatal kazık toprağa battı. Bu bir Muğla deyimi çok değerli kurucumuz büyüğümüz Hamdi Bey gülümsedi çünkü bu sloganla yola çıkıldı. Denildi ki Muğla gerçekten her konuda Türkiye’ye örnek olacak bir il ve amacı sadece eğitimde Muğla’mızı daha yukarılara taşıyacak bir okul yapmak olan MUYABİR gerçekten Muğla sevdası olarak adlandırdığımız girişte maketini gördüğünüz bu güzel okulun temellerini attık. Hepimiz Teknoloji ve Kültür Koleji ailesi olarak gerçekten yeni okulumuzun heyecanını yaşıyoruz. Bu gecede bizim bu okulumuzun gerçek efendisi olacak, bizim bu okulumuzun çıktıları olacak küçük çocuklarımızın aldıkları eğitimi sergileyecekleri bir geceyle sizi baş başa bırakıyorum” dedi.

TEK Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy; “Bu akşam hazırlanan programı yakından takip ettim. Bu programı hazırlayan çok değerli öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum. En önemlisi bence bu sunum içerisinde olacak başrolü oynayacak aktörlere teşekkür etmek lazım. Çünkü onlar altı ay öncesine kadar okumayı yazmayı bilmiyorlardı. Bugün ise okuyabiliyor, yazabiliyor, bir şeyler konuşabiliyorlar ve buradaki velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Anaokulu öğrencileri sahne alarak hünerlerini gösterdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.