TEK kolejinden anlamlı etkinlik « Hamle Gazetesi

TEK kolejinden anlamlı etkinlik

Bu haber 08 Kasım 2018 - 0:26 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Teknoloji ve Kültür Okulları anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikler çerçevesinde ‘Ata’ya saygı, Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştiren kolej öğrencileri aynı zamanda yol güzergahında bulunan çöpleri topladılar ve kuşburnu, erik, kayısı, kuşburnu tohumlarını toprakla buluşturdular.

Kadir Tamer

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Teknoloji ve Kültür Okulları anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlik çerçevesinde Menteşe İlçesi’nde bulunan Masa Dağı’na Zirve Dağcılık Kulübü ile ‘Ata’ya saygı, Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştirdiler. Ellerinde Türk bayrakları ile etkinliğe katılan öğrenciler çevre temizliği de yaparak farkındalık yarattılar. Etkinlikler çerçevesinde hem yürüyen hem çevre temizliği yapan öğrenciler bir yandan da yürüyüş güzergahında belli bölgelere yanlarında bulunan meyve tohumlarını toprakla buluşturdular.

Tek Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel, “Çok anlamlı bir günde çok anlamlı bir etkinlik oldu. Velilerimiz, öğretmenlerimiz ve anasınıfı dahil öğrencilerimizin etkinliğimize katılımı bizleri çok sevindirdi. Öğrencilerimiz hem Cumhuriyet için yürüdüler, hem çevre temizliği yaptılar hem de yanlarında bulunan erik, şeftali, kayısı, kuşburnu gibi tohumları toprakla buluşturarak farkındalık yarattılar. Bu etkinliğimiz de bizlere destek veren, yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimiz her yıl geleneksel olarak devam edecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.