TEK Koleji İtalya’da

Bu haber 19 Nisan 2018 - 1:24 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

İtalya’nın San Remo kentinde, Dünyanın her yerinden katılım gören ve 20 yıldır devam eden, GEF (Global Education Festival) tarafınan organize edilen “Uluslararası İngilizce Eğitim Festivali”nde elemeleri geçerek katılmaya hak kazanan “Muğla TEK Koleji” İlimizi ve Ülkemizi temsil ediyor. 

Nazife Taşdelen

Muğla TEK Koleji 20 öğrencisi ile “Aslan Kral Tiyatro Müzikali”ni sahneleyecek, ayrıca açacakları stantlarla Muğla’yı ve ülkemizi tanıtacak. Geçtiğimiz yıl 307 bin okulun başvurup, 2 bin okulun elemeleri geçerek aday olabildiği festivale, bu yıl daha fazla okulun katılımı bekleniyor.

5 gün boyunca İtalya’nın San Remo kentinde olacak TEK Koleji Tiyatro ekibi adına konuşan TEK Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel, “Çocuklarımızı ve onları hazırlayan başta İngilizce zümre öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu bizler için muhteşem bir gurur. Çocuklarımız bu tiyatro müzikalini San Remo’da olacağı gibi, Muğla ve İzmir’de de sahneleyecekler. 

İtalya’ya gitmek öğrencilerimiz için hem bir yurt dışı gezisi hem de oradaki farklı ülkelerden gelen çocuklarla tanışmaları, farklı kültürleri tanımaları açısından harika bir bir kazanım olacaktır. Tabi uluslararası bir yarışmada Ülkemizi temsil ediyor olmaları da unutulmayacak bir hatıradır.” Şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.