Tek kişilik ‘Çin’ eylemi

Bu haber 22 Mayıs 2013 - 0:01 'de eklendi ve 778 kez görüntülendi.

 

tekkiisilikcineyemiMarmaris ile Çin’in Jinan şehri arasında imzalanan kardeş şehirlik anlaşması sonrası yaptırılan ve açılışı yapılan parka Gökbayrak Dergisi temsilcisi Ahmet Yılmaz parktaki anıtı üzerine Türkmenistan bayrağı asarak Çin ile yapılan kardeş şehirlik anlaşmasını protesto etti.

Haber Merkezi

Marmaris Belediyesi’nin Çin’in Jinan şehrini kardeş ilan etmesinin ardından kardeş şehirlin anısına Jinan şehri adına Marmaris Belediyesi tarafından Park yaptırıldı. Parkın açılışı için Çinli bir heyet Marmaris’e geldi. Heyette Jinan Belediye Halk Kongresi Müdür Yardımcısı Zou Shiping ve diğer bazı temsilciler yer aldı.

Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Belediye Başkanı Ali Acar ve Çinli temsilciler birlikte Jinan Çin Parkı’nın açılışını yaptı. Açılış sonrası Gökbayrak Dergisi Marmaris Temsilcisi Ahmet Yılmaz, parka gelerek Jinan şehrini anlatan Çince ve Türkçe yazıların olduğu mermer sütuna Doğu Türkistan bayrağı astı. Yılmaz, bayrağı açılış sırasında açmayı planladığını, ancak polis parka yaklaştırmadığı için yapamadığını belirterek, “Doğu Türkistan’da Çinlilerin yaptığı zulümlere rağmen Marmaris Belediyesi’nin Çinliler için anıt ve park yapmasına bir Müslüman olarak, bir Türk vatandaşı olarak vicdanım el vermiyor. Türk-İslam ülkesi Doğu Türkistan kan ağlarken, bu neyin kardeşliğidir? CHP’li Marmaris Belediye Başkanı’na soruyorum, siz nasıl Atatürk’ün partisisiniz? 35 milyonluk Müslüman Türk halkını nasıl yok sayarsınız? Park ve anıt yaptığınız katil Çinlilerin, Müslüman Türkleri katletmesi hiç mi umurunuzda değil? Katillere kucak açtınız, binlerce Müslüman Türk’ü sırtından vurdunuz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.