TEK Fen Lisesi kuruldu

Bu haber 22 Nisan 2017 - 1:19 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji ilk orta ve Anadolu Lisesi’nin ardından Menteşe ilçesinin ilk fen lisesinin kuruluşunu gerçekleştirdi.

Muhittin Direk

Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji ilk orta ve Anadolu lisesinin ardından Menteşe ilçesinin ilk fen lisesinin kuruluşunu gerçekleştirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji Genel Müdürü Celalettin Demirel 96 öğrencilik kontenjanları olduğunu önümüzdeki pazartesi kayıtların başlayacağını belirtti.

Genel Müdürü Celalettin Demirel, “1998-2002 yılları arasında Muğla 75. Yıl Fen Lisesinde 4 yıl müdür başyardımcısı ve müdür vekili olarak kurucu idarecilik yaptım. Okul Müdürümüz Kamil Bencik Özel bir fen lisesinde görev yaptı. Anadolu lisemizde halen görev yapan alanlarında uzmanlaşmış değerli branş öğretmenlerine sahibiz.  Amacımız ülke kalkınmasına katkı sağlayacak bilim adamları yetiştirmek olan Fen Liselerinin amacına uygun programlarını layıkıyla uygulayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Okulumuz laboratuvar, sosyal ve sportif tesis donanımlarıyla Atatürk’ün işaret ettiği ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinde üzerine çıkaracak eğitim anlayışı ile Muğlamıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.