Tedavisi tamamlanan oklu kirpi Oktay doğaya bırakıldı « Hamle Gazetesi

Tedavisi tamamlanan oklu kirpi Oktay doğaya bırakıldı

Bu haber 12 Kasım 2015 - 22:51 'de eklendi ve 722 kez görüntülendi.

TEDAVİSİ TAMAMLANAN OKLU KİRPİ OKTAY  DOĞAYA BIRAKILDIMuğla’nın Marmaris ilçesinde vatandaşlar tarafından yol kenarında yaralı bulunan ve “Oktay” ismi verilen oklu kirpi, hayvan hastanesindeki tedavisinin ardından yeniden doğaya bırakıldı.

Marmaris İlçesine bağlı Osmaniye ve Bayır mahalleleri arasındaki orman içinden geçen yolun kenarında 14 Ekim’de yaralı olarak bulunan kirpi, Gökova’daki Medikavet Hayvan Hastanesinde uygulanan tedavinin ardından sağlığına kavuştu.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hastaneden alınan “Oktay” karton koli içerisine konularak yaralı bulunduğu ormanlık alana getirildi. Koliden bir süre çıkmak istemeyen kirpi, görevlilere zor anlar yaşattı. Güçlükle koliden çıkartılan kirpinin yeniden kavuştuğu doğal hayatına alışmakta zorlandığı görüldü. Uzun süre hareketsiz bir şekilde bekleyerek etrafını inceleyen kirpi, ardından ormanlık alanda hızla gözden kayboldu.
Oklu kirpinin doğaya bırakılmasında bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şube Müdürü Somer Kırker, yaptığı açıklamada, “Hint oklu kirpisi” olarak bilinen bu türe bölgede az rastlandığına dikkati çekti.
Bacaklarında sinir kaybı ve kalçasında kırık tespit edilen kirpinin hayvan hastanesinde başarılı bir şekilde tedavi edildiğini belirten Kırker, “Oktay”ı yaralı olarak bularak kendilerini durumu bildiren vatandaşlara teşekkür etti. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.