TECAVÜZ ODASI AİLELERDEN! « Hamle Gazetesi

TECAVÜZ ODASI AİLELERDEN!

Bu haber 08 Ağustos 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.078 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Haberi okuyunca dehşete düştüm.

Siz düşmediniz mi?
“Muğla’nın Fethiye ilçesinde 18 yaşındaki genç kız Ö.A., 28 yaşındaki nişanlısı T.G.’den ayrılma kararı alınca iki aile kafa kafaya verip akıl almaz bir plan yaptı. Nişanlısının ailesi tarafından kilitlendiği odada 3 saat boyunca nişanlısının tecavüz girişimine direnen Ö.A., kaçmayı başarıp jandarmaya sığındı.”
Akıl alacak gibi değil…
Bu çağda ve hem de Muğla’da!
Nasıl olur?

xx xx xx
Genç kız Ö.A. ile T.G. nişanlı imişler.
İnsanlar neden nişanlanırlar?
Birbirlerini tanımak için.
Bu iki gençte nişanlılıklarında birbirlerini tanımışlar, tanışma, tanıma sonunda genç kız “Olmaz, bu evlilik yürümez.” demiş. Aileler “Yürür.” diyor.
Damat adayının ailesi hadi neyse de gelin adayının ailesine ne demeli?
İnsan evladını yakar mı? Zorla güzellik olur mu?
“E nasıl olsa ileride birbirlerini severler”…
Nereden biliyorsun?
Aile içi şiddetin temeli işte böyle “kör anlayışların” yüzünden atılıyor.

xx xx xx
Akıl almaz olay, geçen perşembe günü meydana gelirken, T.G.’nin halası H.C.’ye ait evde yaşanmış. Ö.A. ve bir otelde çalışan T.G., ailelerinin rızasıyla 4 ay önce nişanlanmışlar. Ancak son 1 aydır çiftin arasına soğukluk girmiş ve ayrılmak isteyen Ö.A., kararını, nişanlısı T.G. ile kendi annesi ve babasına anlatmış. Karara karşı çıkan Ö.A.’nın anne ve babası, iddiaya göre kızlarına T.G. ile evlenmesi konusunda baskı yapmış. T.G. de nişanlısının ayrılma isteğini babası N.G.’ye anlatarak yardım istemiş. Bunun üzerine bir araya gelen iki ailenin fertleri, çiftin evlenmesi için birlikte hareket etmeye karar vermiş.
Aileler, önce Ö.A.’ya büyü yapılmış olabileceği gerekçesiyle büyünün bozulmasını kararlaştırmış. Bunun üzerine genç kız, büyü bozduğu iddia edilen hocalara götürülmüş.
Olmamış… Olmaz tabi… Hangi çağda yaşıyoruz…

xx xx xx
Ancak aileler kararlı. Tekrar bir araya gelen iki ailenin fertleri, akıl almaz bir plan yapmış. Planı, Ö.A.’nın anne ve babası da onaylamış! Hep birlikte “zifaf” değil, “tecavüz odası” hazırlamışlar!
Yazıklar olsun…
Hocaya götürmek bahanesiyle evden alınan Ö.A., T.G.’nin halası H.C.’nin evine götürülmüş. Genç kızı evde T.G.’nin babası ile akrabaları karşılamış. İddiaya göre Ö.A.’ya, T.G. ile evlenip evlenmeyeceğini soran aile bireyleri ‘Hayır’ cevabını alınca genç kızı, evin yatak odasına kilitlemişler.
Daha sonra Ö.A.’nın yanına nişanlısı T.G. girmiş. Kapı aile bireyleri tarafından çiftin üzerine kilitlenince genç kız çığlık atarak yardım istemiş, ancak kimse oralı olmamış!
Ne demeli buna? İnsanlık dramı mı, yoksa vahşeti mi?

xx xx xx
Damat adayı T.G., iddiaya göre kendisinden ayrılmak isteyen Ö.A.’nın üzerine saldırarak cinsel ilişkiye zorlamaya başlamış. Tecavüz girişimi 3 saat boyunca devam etmiş. Bu sırada T.G.’nin babası ve akrabaları yatak odasının kapısında, Ö.A.’nın anne ve babası ise kendi evlerinde beklemiş. 3 saat sonunda T.G.’nin tüm girişimlerine karşı koyan Ö.A., nişanlısının odadan çıkmasını fırsat bilerek evin penceresinden atlamış ve jandarmaya sığınmış.
Genç kızın ifadesinin ardından soruşturmayı genişleten Fethiye Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla Ö.A.’nın annesi, babası, ayrılmak istediği nişanlısı T.G. ile 6 yakını gözaltına alınmış ve ardından (geçen Pazar günü) Savcılık sorgusu sonucu mahkemeye sevk edilip tutuklanmışlar.
Neyle suçlanmışlar?
“Tecavüze yardım ve yataklık”
Cezası ne bilmiyorum, umarım ağır bir cezadır?

xx xx xx
Haberi okuduk geçtik. Üç beş gün sonra da unuturuz. Hep unutuyoruz…
Tecavüze yardım ve yataklık edenler muhtemelen bir ceza alırlar.
O zaman her şey hallolmuş olacak mı?
Bir şans eseri tecavüzden kurtulup, kaçıp jandarmaya sığınan genç kızın bundan sonraki yaşamı nasıl olacak? Tecavüze yardım ve yataklık eden ailesi ile nasıl yaşayacak?
Lütfen kendinizi o genç kızın yerine koyun…
Şimdi bu yazıyı okuyanlar, “E ne olmuş” da diyebilirler.
Bilemiyorum… Haberi okuyunca içim acıdı… Sadece duygularımı paylaşmak istedim. Ve hala o genç kızı düşünüyorum. O duygularını kimle, nasıl paylaşacak?
(08.08.2012)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.