TBMM’nin 99. kuruluş yıldönümü kutlandı

Bu haber 26 Nisan 2019 - 1:30 'de eklendi ve 235 kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yıldönümü ceza infaz kurumunda yapılan bir programla kutlandı.

Metin Karakoç

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yıldönümü ceza infaz kurumunda yapılan bir programla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir açılış konuşması yapan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, “Çanakkale Savaşı ile başlayan, 1920 yılında meclisin açılması ve Kurtuluş Savaşı devam eden süreçte her inanç, her düşünce ve her yöresiyle bu toplumun bir ve beraberce mücadele verdi. Biz de büyük ve güçlü bir Türkiye için yine aynı birlik ve beraberlik içinde çalışmaya ve yaşamaya devam edeceğiz. Bu zenginliğin kıymetini bilmek lazım.” dedi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, konuşmasını “İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, milli mücadeleye katkı veren tüm ecdadımızı, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyoruz.” diyerek bitirdi.

Günün anlam ve önemine dair hükümlüler tarafından yapılan konuşmanın ardından halk oyunları ve türkü dinletisi ile devam eden programın sonunda ceza infaz kurumunda yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinde başarılı olan hükümlülere ödülleri verildi.

Masa Tenisi, satranç ve dama turnuvaları ile Değer Bilgi Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri konuklar tarafından verildi.

Programa Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Cumhuriyet Savcısı Tuğba Akalın, Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Celal Şen, Muğla Denetimli Serbestlik Müdürü Can Özdemir, Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat Demir, Bayır Karakol Komutanı Özkan Birol, kurum personeli ve hükümlüler katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.