Tatbikat gerçeği aratmadı

Bu haber 05 Eylül 2013 - 20:38 'de eklendi ve 767 kez görüntülendi.

gercegiaratmadi1213123132132135Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Haber Merkezi
Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikatta olası bir deprem ya da yangın anında yoğun bakım servisinde yatan hastaların üçüncü kattan halat üzerinde tahliyesi de gerçekleştirildi. Acil Afet Derneği, Fethiye Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Başhekimliği işbirliği ile düzenlenen tatbikatta 50 hastane personeli görev alırken hastanedeki 350 kişiye de yangın ve depreme karşı eğitim verildi.
Fethiye Belediyesi İtfaiye Ekibi, hastane bahçesinde temsili bir yangın çıkarırken hastane görevlileri bu yangına yangın söndürme cihazı ve su ile müdahale yöntemini uygulama ile gerçekleştirdi. Ayrıca yoğun bakım ünitesindeki iki hastanın sedye üzerinde temsili şekilde üçüncü kattan aşağıya indirilmesi için acil afet görevlileri önce halatlarla istasyon kurdular. Biri bayan iki görevli ayrı ayrı sedye ile binadan tahliye edilirken zaman zaman nefeslerde tutuldu. Bir siren sesi ile deprem olduğu sinyali verilince hastane personeli ve bazı hastalar koşarak dışarı çıkartıldı.
Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi başhekimi Opr. Dr. Murat Aynacı ile Acil Afet Derneği başkanı Dr. İlhan Öztürk yaptıkları açıklamada; Fethiye’nin birinci derecede deprem bölgesi olması ve çıkabilecek olası bir yangından korunmak için yapılan tatbikatın personelin eğitimi için düzenlendiğini ve başarılı geçtiğini söylediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.