Taşkın partililer ile bir araya geldi

Bu haber 27 Mart 2015 - 1:47 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

taskinnnMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili Aday Adayı Süleyman Taşkın, “Ben ziraatçıyım arkadaşlar, çiftçiyim, köylü çocuğuyum, ben esnafım. İnanın, esnafın da, köylünün de, çiftçinin de, memurun da, emeklinin de sesi olmazsam ben bu görevi yapmayacağım. Bunun da sözünü veriyorum” dedi.

Haber Merkezi

MHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Süleyman Taşkın, partisinin Marmaris İlçe Teşkilatı binasında bir toplantı düzenledi. Toplantıya aralarında MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci ile yönetim kurulu ve kadın kolları üyelerinin de bulunduğu çok sayıda partili katıldı. Kemal Kalemci, MHP’nin oyunu arttırabilmek, halen 1 olan Muğla Milletvekili sayısını da 2’ye hatta 3’e çıkarabilmek için, mahalle mahalle, sokak sokak gezerek vatandaşlarla görüştüklerini dile getirdi. Kalemci, 7 Haziran’a kadar da teşkilatının tüm birimleri, yöneticileri ve üyeleriyle MHP iktidarı için çalışacaklarının altını çizdikten sonra sözü Süleyman Taşkın’a bıraktı. Süleyman Taşkın, konuşmasının başında kendisini tanıtırken şu ifadeleri kullandı:

“Biz Türklük gurur ve şuurunu, İslam alemini ve faziletini savunan, Türk milletinin layıkıyla yaşamasını, al bayrağın inmemesini, ezanın dinmemesi, vatanın birliğini, bölünmemesini savunan bir partiyiz. Böyle bir siyasi hareketi bölmeye kalkışan, parçalamaya kalkışan kim olursa olsun lanetlenmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin birçok kademesindeki görevde bulunmuş biri olarak, sizlerden biri olarak adaylığım dönemimde bazen beraber ağladık, bazen de beraber güldük. Ne olursa olsun takdiri ilahi. Nasip olmayınca olmuyor. Allah’ın izni ile bu kutlu yola bir kez daha çıktık. Bir kez daha aday adayı olarak huzurunuzdayım” dedi.

Taşkın Milletvekili seçilmesi halinde yapacaklarını dile getirirken de şunları söyledi:

“Siyasi hayatım boyunca edindiğim tecrübelerimle, Allah nasip ederse, Marmarisli hemşerilerime, Muğlalı hemşerilerime, bir Milletvekili olarak nasıl Milletvekili yapıldığını göstermek istiyorum. Bütün arkadaşlarım, bütün partililerim sokakta gezerken kafası eğik gezmeyecek, dimdik gezecek. Çünkü ülkücülerin her biri bir Bayrak’tır. Bayrağa zarar veren her kim olursa olsun bu hareketin içinde durmasına hiç gerek yoktur. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin yol arkadaşı olmak istiyorum. Teşkilatlardan edindiğim tecrübeyi siz değerli dava arkadaşlarıma, Muğlalı hemşerilerime ayni olarak geri dönmesini istiyorum. Eğer seçilirsem, ben Milliyetçi Hareket Partili, bir Milletvekili olarak, Muğla’da yaşayan, Marmaris’te yaşayan tüm hemşerilerime minnet duyacağım. Ama esas olan benim teşkilatım olacak, esas olan benim partililerim olacak. Bunun altını kalın bir çizgiyle çiziyorum. Çünkü, bakın arkadaşlarım, Muğla’nın 6 Milletvekili var bir tanesi ben olmuş olacağım seçildiğim takdirde. Ve 6 Milletvekilin yapması gereken, vekaletini aldıkları Muğla’da yaşayan insanları A partisi, B partisi ayırımı yapmadan temsil etmektir. O nedenle, Allah nasip ederse, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili olarak Marmaris’te yaşayan tüm hemşerilerimize sahip çıkacağımın sözünü veriyorum. Muğlalı hemşerilerimize sahip çıkacağımın sözünü veriyorum. En kötü ihtimalle ‘ne yapacaksınız?’ diye sorarsanız, ben iktidarda da olsa, muhalefette de olsa Muğla’daki 6 milletvekilinden birisi olacağım. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki 550 milletvekilinden de birisi olacağım. Eğer ki, be sizin sesiniz olamıyorsam, ben sizin sözcünüz olamıyorsam, sizden aldığım vekaleti sizin lehinize kullanmıyorsam, Allah bu makamı bana nasip etmesin. Bunu siz tüm samimiyetimle söylüyorum” dedi.

Taşkın konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ben esnafım esnafın sıkıntısını biliyorum. Ben emekliyim, emeklinin sıkıntısını biliyorum. Eşim öğretmen, memurun sıkıntısını biliyorum. Babam yıllarca muhtarlık yaptı, köy muhtarlarının, mahalle muhtarlarının ne sıkıntılar yaşadığını biliyorum. Türk çiftçisi, Türk köylüsü maalesef perişan durumda. İnanın evlerine ekmek alacak durumları yok. Arıcılar perişan halde. Narenciyeciler perişan halde. Ama tüm bu vatandaşlarımıza sahip çıkan yok. Ben ziraatçıyım arkadaşlar, çiftçiyim, köylü çocuğuyum, ben esnafım. İnanın, esnafında, köylünün de, çiftçinin de, memurun da emeklinin de sesi olmazsam ben bu görevi yapmayacağım. Bunun da sözünü veriyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.