Tasarruf atölyelerinde çalışmalar sürüyor

Bu haber 08 Aralık 2015 - 10:32 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.

Tasarruf atölyelerinde çalışmalar sürüyor  (2)

Tasarruf atölyelerinde çalışmalar sürüyor

MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Fethiye ve Bodrum ilçelerinde oluşturdukları tasarruf tamir atölyelerinde 2015 yılı içerisinde 332 adet bakım onarım çalışması gerçekleştirirken, 135 adette sarım işlemi gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

MUSKİ Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde işletilmekte olan 28 adet arıtma tesisine ait pompa, mikser, blower ve benzeri mekanik ekipmanların bakım, onarım ve sarım işlemleri MUSKİ personeli tarafından yapılmaya devam ediyor.

Tamirat çalışmalarına Bodrum ve Fethiye bölgesindeki arıtma tesisi içerisinde bulunan tasarruf atölyelerde devam eden ekipler, 2015 yılı içerisinde Fethiye Mekanik Atölyesi’nde 122 adet bakım onarım ile 55 adet sarım işlemi gerçekleştirirken, Bodrum Mekanik Atölyesi’nde ise 210 adet bakım ve onarım ile 80 adet sarım işlemi gerçekleştirdi.

Tesislerde bulunan mekanik ekipmanların işletmenin devamlılığı gereği 7/24 çalıştırıldığı için sıklıkla arızalandığını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, gece gündüz meydana gelen pompa, mikser vb. ekipman arızalarına kendi torna, bobinaj ve elektrik konularında yetkin personellerin müdahale ettiğini vurguladı.

Mekanik atölyede yapılan müdahaleler sayesinde mekanik ekipmanlarda kullanılan yedek parçaların kendilerince kontrol edilebildiğini belirten Ülgen, “ Bu sene içerisinde Bodrum ve Fethiye ilçelerimizde kurduğumuz mekanik atölyeler sayesinde toplam 332 adet bakım onarım çalışmasının yanında 135 adette sarım işlemi gerçekleştirdik. Ayrıca işçilik giderleri de tarafımızca yapıldığı için daha düşük maliyetlere tamir işlemleri yapılabilmekteyiz. Gece gündüz meydana gelen pompa, mikser vb. ekipman arızalarına kendi torna, bobinaj ve elektrik konularında yetkin personelimiz müdahale ediyor ve tamiratları kısa sürede yapılıyor. Normal şartlarda birkaç ay süren tamiratlar, Bodrum ve Fethiye ilçelerimizde kurduğumuz mekanik atölyeler sayesinde ortalama 1 haftaya düşürüldü. Ayrıca bu atölyeler sayesinde kurumumuz hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf sağlamaya devam ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.