Tarlada hırsız polis kovalamacası

Bu haber 27 Nisan 2014 - 19:00 'de eklendi ve 1.683 kez görüntülendi.

hirsiz651165165615Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde hırsızlık olayına karıştıkları iddia edilen 3 zanlı Menteşe İlçesi’nde polise yakalanacağını anlayınca kullandıkları otomobili bir benzinliğe park ettikten sonra yaya olarak kaçmaya başladı. Peşindeki polisleri atlatmak isteyen 3 zanlı Bademlik mevkiinde ekinlerin arasına saklandılar. İnsan boyunu geçen ekinler arasında saklanan 3 zanlı polisin ısrarlı takibi sonucunda yakalanmaktan kurtulamadı.
Kadir Tamer
Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde hırsızlık olaylarına karışan ve daha sonra ilçeden araç ile ayrılan 3 zanlı Menteşe İlçesi’nde polisten kaçamadı. Zanlıların polise yakalanmamak için araçlarını terk ederek ekinlerin bulunduğu tarlaya girmesi sonucu değiştirmedi. 3 zanlı polisin ısrarlı takibi sonrasında insan boyunu geçen eknler arasında tek tek yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanılan hırsızlık olayın faillerinin 35 EZM 49 plakalı otomobil ile ilçeden ayrıldığı tespit edildi. Zanlıların içinde bulunduğunu aracın plakası il genelinde bulunan diğer polis ekiplerine bildirilerek konuda duyarlı olunması istenildi. Bu gelişmelerin yaşandığı sırada Muğla’nın Menteşe İlçesi girişinde bulunan Devrant mevkiinde devriye görevini yürüten polis ekibi zanlıların içinde bulunduğu aracı fark etti. Ekip zanlıların içinde bulunduğu aracı uzaktan takip etmeye başladı. 3 zanlı Çevre Yolu’na girdiği sırada polisin kendilerini takip ettiğini fark etti. Bunun üzerine zanlılar kullandıkları otomobili yol üzerinde bir benzinlik istasyonuna park ederek yakalanmamak için yaya olarak kaçmaya başladılar.
Tarlada kovalamaca başladı
Araçlarını bırakıp yaya olarak kaçmaya başlayan 3 zanlı benzinliğin hemen yakınında bulunan Bademlik mevkiinde ki bir tarlaya girdi. İnsan boyunu geçen ekinler arasında peşlerindeki polisten kurtulmaya çalışan zanlıların yakalanması için olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler zanlıların içinde bulunduğu tarlanın etrafını çevirerek insan boyunu geçen ekinler arasında arama çalışmalarına başladılar.
Bademlik mevkiinde zamanla yarışan polis ekiplerinin takipleri zaman zaman ilginç görüntülere sahne oldu. Zanlıları yakalamak için büyük bir mücadele veren polis yaklaşık yarım saatlik aramanın ardından 3 zanlıyı farklı noktalarda tek tek yakalayarak gözaltına alındı. Zanlıların yakalanmasının ardından heyecanlı takip sona ererken gözaltına alınan 3 anlının çeşitli hırsızlık olaylarında sabıkaları bulunan Ş.A., A.Ş. ve K.K. olduğu öğrenildi. Zanlılar ifadelerinin alınması için Komiser Hamdibey Polis Karakolu’na getirildiler. Zanlıların ifadelerinin alınmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere mahkemeye sevk edileceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.