Tarım fuarı uluslararası statüde « Hamle Gazetesi

Tarım fuarı uluslararası statüde

Bu haber 29 Haziran 2016 - 0:04 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

7. GÜNEY EGE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDIExpolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, daha önce yedi defa başarılı bir şekilde Muğla’nın Milas İlçesi’nde gerçekleşen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın uluslararası bir statü kazandığını söyledi.

Haber Merkezi

Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, daha önce yedi defa başarılı bir şekilde Muğla’nın Milas İlçesi’nde gerçekleşen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın uluslararası bir statü kazandığını söyledi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Zeki Erdoğan, 2017 yılında 2-7 Mart tarihleri arasında TARİŞ Fuar Alanında Farmers Fair-Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı adı ile düzenleneceğini kaydetti.

TARİŞ depolarının fuar alanı haline getirilmesinin kolay olmadığını kaydeden Erdoğan, “Fuarın ilk fikri toplantısında Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat tarafından verilen destek taahhüdü sayesinde bu organizasyonun başlama startı verilmiştir. TARİŞ Depolarının; iç temizliği, badanası, boyası, akan kısımlarının onarımı, elektrik ve kanalizasyon işleri, seyyar tuvaletler, alanın büyütülmesi ve güvenlik için yapılan kapamalar, çevre düzenlemesi, otopark ve yol çalışmaları, asfaltlama, fuar alanı totemi gibi birçok eksiklik ile Milas Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, itfaiye, zabıta ve diğer birimleriyle verilen hizmet desteği ile burası her yıl fuar alanı haline getiriliyor” dedi.

Gıda, tarım ve hayvancılık; siyasi çekişmelerin, ticari kaygı ve rekabetin, makam ve mevki hırsının üzerinde bir olgu olarak tutulması gerektiğini belirten Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Ancak; zaman zaman bazı siyasi figürler tarafından bu olgu siyasete alet edilmiş ve fuar açılışları bazen kaosa dönüşmüştür. Burada aklıselim konuşma yapan siyasetçilere de teşekkür ediyorum. Fuar açılışlarında siyaset yapılmaması gerekirken yapılmasına engel olunamadığı durumlar olur. Eğer bir kişi siyaset yapacaksa, o da partisince aday gösterilip seçildikten sonra Milas’ın Belediye Başkanı olmuş Sayın Muhammet Tokat olmalıydı. Ama yedi yıldır fuar için yapılanların dışında siyasi polemik yaratacak hiçbir konuşma yapmamış olduğu gibi bazı siyasi figürlerin yaptığı hatalı konuşmaları düzeltmek durumunda kalmıştır. Son fuar açılışında toparlayıcı konuşma yapan ve Milas Belediye Başkanımızın fuar için verdiği destekleri takdir eden Muğla Milletvekilimiz Sayın Nihat Öztürk’e de teşekkür ediyoruz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.