Tarihi mezar hurdalar arasında

Bu haber 11 Aralık 2015 - 23:07 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

TARİHİ MEZARI HURDALARLA KAPLADILAR HER GÜN YÜZLERCE ÖĞRENCİNİN GÖRDÜĞÜ TARİHİ MEZARIN ÇEVRESİNİ HURDALIK YAPTILARMuğla’nın Bodrum ilçesinde her gün yüzlerce öğrencinin geçiş güzergahında bulunan Tarihi mezarın çevresini hurdalığa dönüştü.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde uzun yıllar önce bulunan tarihi mezar bakımsızlık ve çevresindeki hurdalar nedeniyle kötü görüntü oluşturuyor.
Gümbet Mahallesinde bulunan Ayşe Gülsevim – Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi bahçesinin yan tarafında bulunan ve günde yüzlerce öğrencinin gördüğü tarihi mezarın çevresi kim tarafından konulduğu bilinmeyen hurdalarla kaplandı. Tarihi mezarın bulunduğu alanın bir kısmının da okula ait olduğu öğrenilirken, mezarın olduğu bölümün bulunduğu arazinin kime ait olduğu bilinmiyor. Mezar dışında kalan alanlarda da çok sayıda hurda gözükürken, bölgenin hurdacılar tarafından arsa sahibinden kiralandığı iddia edildi.
Bodrum’un çevresinde daha öncede tarihi alanlarda bu tür olaylara rastlanmış, çıkan haberlerin ardından Bodrum Su Altı ve Arkeoloji Müzesi ekipleri gerekli önlemleri almıştı. Bodrum ve çevresinde bu tür tek başına kalmış çok sayıda tarihi alan bulunduğu ve ekip sayısının az olduğu bilindiği için yetkililer bu tür alanları devamlı kontrol altında tutamıyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.