Tanju’dan Bir gol de kansere

Bu haber 29 Temmuz 2013 - 10:01 'de eklendi ve 699 kez görüntülendi.

tanjudankanseregol13213654513213Muğla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından, toplum tabanlı kanser tarama çalışmalarına başlandı. Çalışmaların ilk gününde eski Milli Futbolcu Tanju Çolak kampanyaya destek verdi.
Hasan Telli
Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından, toplum tabanlı kanser tarama çalışmalarına başlandı. Kadınlar için meme, rahimağzı, bağırsak kanseri ve erkeklerde ise bağırsak kanseri taramaları ücretsiz yapılacak. Bu amaçla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde kanserle mücadele standı açıldı.
Standı, üzerine “Kanser’de Erken Teşhis Hayat Kurtarır” tişörtü giyerek ziyaret eden ve kanserle mücadeleye gönüllü destek veren eski milli futbolcu Tanju Çolak, kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu söyledi. Çolak, “Ülke olarak kanserden korktuğumuz için teşhis yaptırmıyoruz. Son ana kadar maalesef bekliyoruz. Altı ayda bir muhakkak check-up yaptırmak gerekiyor. Elimden geldiğince bu tür sosyal sorumluluk projelerine katılıyorum” dedi.
Halk Sağlığı İl Müdürü Uzmanı Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Muğla genelinde toplum tabanlı kanser tarama programı başlattıklarını kaydederek, “Bu kapsamda belirli yaş gruplarında kadınlar için meme kanseri, rahimağzı kanseri, yine kadın ve erkeklerde barsak kanseri taramaları yapacağız. Sağlık kurumlarına erişimi zor olan kişilerin kanser taramalarını yaptırmaları için artık Aile hekimlerine ve toplum sağlığı merkezlerine de başvurarak, ücretsiz tarama yaptırabilirler. Yine kanser tarama programı kapsamında kişileri bilgilendirmek için el broşürleri ve afişler hazırlandı” dedi.
Halk Sağlığı Müdürü Ceyhan tarafından kanserle mücadele çalışmalarına destek veren Tanju Çolak’a günün anısına plaket verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.