Talep bohçası Kocadon’a iletildi

Bu haber 23 Haziran 2013 - 18:52 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

talepbohcasi12132132136313Bodrum Tabiatı İzleme Girişimi üyeleri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.
Haber Merkezi
Bodrum Tabiatı İzleme Girişimi üyeleri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Her Cuma günü Belediye Meydanı’nda toplanan girişimciler, burada topladıkları istekleri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a iletti.
Çevre ve kadın hareketini temsilen ziyaretle ilgili olarak bir açıklama yapan Figan Şendikmen Erozan, şunları söyledi: “14 haftadır Tabiat Yasası kanununun geri çekilmesi için Belediye Meydanı’nda nöbetteyiz. Gezi Parkı’nda ağaç ve çevreyle ilgili hareket olunca geçen hafta Talep Bohçası diye bir çarşaf astık. Bunun üzerine geçen hafta ve bu hafta Bodrum’da yaşayanların ve dışarıdan gelenler nasıl bir Bodrum görmek istediğini belirten taleplerini yazdılar. Biz de bunun muhatabının Belediye Başkanı olduğunu düşünerek bu talepleri kendisine iletmeyi düşündük. Çok sağ olsunlar bize bir randevu verdiler biz de bu talepleri kendisine ilettik. Çok talepler var. Ama en çok istenenler; denizlere rahat ulaşım, yeşillendirme, geri dönüşüme ait alanların olmaması, suyun kullanımı, binaların üst üste olmaması ile ücretsiz futbol ve basketbol sahaları isteyen çocukların talepleri”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, bu taleplerin takipçisi olacağını, geleceğimiz olan çocukların isteklerini yerine getirmekten çok mutluluk duyacağını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.