Taksit taksit dolandırdılar

Bu haber 21 Kasım 2017 - 1:49 'de eklendi ve 813 kez görüntülendi.

Muğla’nın Ula İlçesi’nde yaşayan Alman asıllı Türk vatandaşına kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, yaşlı kadının 3 milyon lirasını taksit taksit alarak dolandırdılar. Dolandırıcılardan biri 400 bin liralık parayı almak için geldiği sırada jandarma tarafından yakalandı.

Kadir Tamer

Muğla’nın Ula İlçesi’nde yaşayan Alman asıllı Türk vatandaşına kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar yaşlı kadının 3 milyon lirasını aldılar.

Edinilen bilgiye göre, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akçapınar Mahallesinde yaşayan Alman asıllı Türk vatandaşı 70 yaşındaki H.C.H. isimli yaşlı kadını telefon ile arayan dolandırıcılar, kendilerini polis ve savcı olarak tanıttılar. Dolandırıcılar yaşlı kadını FETÖ terör örgütünün kimlik bilgilerini ele geçirdiğini, terör örgütü üyelerinin yakalanmasına kadar bütün talimatları yerine getirmesi konusunda ikna ettiler. Üzerindeki ve banka hesabındaki paraları operasyon tamamlanıncaya kadar kendilerine teslim etmelerini isteyen dolandırıcılara kanan H.C.H. isimli yaşlı kadın belli aralıklarla oturduğu eve gelen dolandırıcılara taksit taksit ödeme yaptı. Ancak dolandırıcıların sürekli para istemesi üzerine olayı jandarmaya anlatan H.C.H., dolandırıldığını anlayınca büyük bir şok yaşadı.

3 gün beklediler

Jandarmanın söyledikleri ile şoka giren yaşlı kadının dolandırıcılara taksit taksit yaptığı ödemelerin 3 milyon lirayı bulduğu ortaya çıktı. Yaşlı kadının dolandırıcıların kısa bir süre tekrar para almak için geleceklerini söylemesi üzerine jandarma ekipleri yaşlı kadının evinin bulunduğu bölgeyi kontrol altına alarak dolandırıcıların gelmesini bekledi. 3 günlük bekleyişin ardından geçtiğimiz gün akşam saatlerinde yaşlı kadından 400 bin lirayı alan A.K. isimli dolandırıcı çevrede bulunan jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Dikkat çekmesini engellemişler

Dolandırıcı çetesinin yaklaşık bir ay önce yaşlı kadını aradıkları ve bankada bulunan yüklü miktardaki parayı dikkat çekmesini engellemek amacıyla için taksit taksit çektirdikleri öğrenildi.

Yaşlı kadından 400 bin lirayı aldıktan sonra yakalanan A.K. isimli şüpheli ifade işlemlerin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.

Jandarmanın olayın failleri olduğu düşündüğü diğer kişilerin yakalanması için çalışmalara devam ettiği öğrenildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.