Taksim Bahar şenlikleri başladı

Bu haber 14 Mayıs 2014 - 10:48 'de eklendi ve 763 kez görüntülendi.

baharsenlilkleriMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesince düzenlenen geleneksel bahar şenliklerinin 20’ncisi kortej yürüyüşüyle başladı.

Kadir Tamer

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesince düzenlenen geleneksel bahar şenliklerinin 20’ncisi kortej yürüyüşüyle başladı.

Akyol mevkisinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren yürüyüşe Muğla Sıtkı Kozman Üniversitesi (MSKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, daire müdürleri, öğrenciler, öğretim görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan öğrenciler burada Zeybek oynadı. Şenlikte üniversite eğitim gören Afganistan, Pakistan, Yemen, Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgısiztan, Letonya, Moldova, Yemen ve Sudan’dan katılan   öğrenciler ülkelerine ait yöresel kıyafetleri sergilerken davul zurna eşliğinde çalan müzikle oyun oynadılar. Öğrencilerin gösterileri vatandaşlar tarafından da alkışlandı.

Rektör Vekili Erdil, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl 20’ncisi düzenlenen şenliğin vatandaşların da katılımıyla gerçekleştiğini söyledi.

Amaçlarının Muğla halkı ile öğrencileri kaynaştırmak olduğunu belirten Erdil, “Etkinliklerimize sadece üniversite öğrencileri ve çalışanları değil, tüm Muğla halkını davet ediyoruz. Üniversitemizde her akşam yapılacak konserlere vatandaşların katılmalarını istiyorum” dedi.

Bahar şenlikleri ile öğrencileri toplum hayatının içine çekmeyi de hedeflediklerini vurgulayan Erdil, “Şenliklerde Emre Aydın, Modband, Kolpa, Badem, Gece Yolcuları ve Kıraç’ın konser verecek. Konserlerin haricinde kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.