“Takip çizgilerini” işgal eden esnaflara protesto

Bu haber 28 Nisan 2013 - 20:45 'de eklendi ve 1.182 kez görüntülendi.

takipcizgileri1231215464132Fethiye’de görme engelli vatandaşlar için Dispanser Sokak’ta oluşturulan takip çizgileri esnaf tarafından işgal edilince Altı Nokta Körler Derneği Şubesi protesto yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş sonunda zabıta ekipleri takip çizgilerini işgal eden esnafı uyardı.
Haber Merkezi
Fethiye’de görme engelli vatandaşlar için Dispanser Sokak’ta oluşturulan takip çizgileri esnaf tarafından işgal edilince Altı Nokta Körler Derneği Şubesi protesto yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş sonunda zabıta ekipleri takip çizgilerini işgal eden esnafı uyardı. Fethiye Belediyesi, şehirde yaşayan görme engelli vatandaşların rahat bir yaşam sürmesi amacıyla Dişpanser Sokak’ta takip çizgileri oluşturdu. Belediye tarafından oruşturulan takip çizgileri bir süre sonra esnaf tarafından masa ve sandalyelerle işgal edildi. Durumu tepki gösteren görme engelli vatandaşlar Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi’nin koordinesine protesto yürüyüşü yaptı. “Trafikte saygı” adını verdikleri yürüyüşe Fen Lisesi öğrencileri de destek verdi. Ellerindeki beyaz bastonlarla takip çizgilerinin işgaline tepki gösteren engellilere zabıta ekipleri de esnafı uyararak destek verdi. Etkinlik sonunda zabıtanın uyarısı ile esnaf takip çizgilerindeki işgale son verdi.
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mehmet Üstün, “Görme engelli olan bizler de sokaklarda özgürce dolaşabilmeliyiz. Maalesef esnaflarımız “beyaz baston takip çizgilerini” bilmiyorlar. Engellilerin karşısına engel çıkararak, bu takip çizgilerini masa-sandalye atarak işgal ediyorlar. Öğrencilerle birlikte yaptığımız bu etkinlikle esnaflarımız uyarılmış oldu” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.