Tabletler törenle dağıtıldı

Bu haber 06 Aralık 2015 - 19:27 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

AK PARTİ'Lİ ÖZTÜRK, TABLET DAĞITIM TÖRENİNE KATILDIFatih Projesi kapsamında Marmaris Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilere tablet dağıtım töreni gerçekleşti.

Marmaris’te FATİH projesi kapsamındaki 11 okulda 166 adet akıllı tahta kurulumunun tamamlanarak öğrencilere 393, öğretmenlere ise 157 adet tablet bilgisayarın dağıtıldı. Tablet dağıtımı için Marmaris Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tören düzenlendi. Törene Ak Parti Muğla Miletvekili Nihat Öztürk, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İlçe Mili Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Hasan Engin, okul müdürleri ve davetliler katıldı.
Dağıtım töreninde konuşan Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, projenin çok anlamlı ve ciddi olduğunu dikkat çekerek, proje adım adım hedefine ilerliyor. Bu nedenle dağıtımların öncelikle ortaöğretim okullarının, ardından ilköğretim okullarına ve okul öncesi eğitim kurumlarına kadar devam edeceğini dikkat çekti. Yüksel, “Projemizin amacı siz değerli yavrularımıza, araştırmayı, incelemeyi ve öğrenmenizi sağlayarak teknolojiyle birlikte bilgisayarla buluşturmaktır. Bu sayede hepinize çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle bu projede emeği geçen başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Mili Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı’ya öğrencilerimiz adına şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Ak Parti Muğla Miletvekili Nihat Öztürk de, konuşmasında; “Bu sıralarda bizlerde oturduk. Sizler bizlerden daha şanslısınız. Bizim zamanımızda kendi paramızla tebeşir alıp kara tahtada eğitim alamaya çalışıyorduk. Bu süreç çok uzak bir zaman değil. Şu anda bu projenin hayata geçmesi bizim hayalimizdi. Bugün ülkemizin gelmiş olduğu durum bizim için gurur verici. Bu projenin başlandığı ilk zamanlarda bu proje olmaz dendi, maliyeti çok yüksek 680 bin sınıfa nasıl elektronik tahta donatıp, materyallerini nasıl sağlayacaksınız diye birçok muhalefetle karşılaştık. Ancak şimdi ulaştığımız noktada ben Marmaris’te bu proje kapsamında tablet bilgisayar dağıtmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından tabletler öğrencilere dağıtıldı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.