Tablet bilgisayar dağıtımları devam ediyor

Bu haber 07 Nisan 2014 - 20:23 'de eklendi ve 536 kez görüntülendi.

tabletbilgisayar65165165Fatih Projesi kapsamında Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilere tablet bilgisayarları düzenlenen törenle dağıtıldı.

İlkay Yıldız

Fatih Projesi kapsamında Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilere tablet bilgisayarları düzenlenen törenle dağıtıldı. Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen törene Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Şube Müdürleri Murat Eskiakgün, Ahmet Üğe, Okul Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt ve okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören 9. sınıflardan 151 öğrenciye ve 43 öğretmene tabletleri teslim edildi.

Törende konuşan Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, “Bunun başlangıcını valimizin katılımı ile Fen Lisesi’nde yaptık. Gençler hem heyecanlıydı, hem de meraklanıyorlardı. Gerek hükümetimizin, gerekse bizlerin zamanını alan konulardan bir tanesi sizlerin geleceğe iyi bir şekilde hazırlanması yani donanımlı gerek fikren, gerekse dünyada olup bitenin farkında olan yetişmiş donanımlı bir nesil arzu ediyoruz. Geleceğimizi sizlere bırakacağız çünkü geleceğimiz sizlersiniz. Sizler geçmişi bilen hem de geleceğe güvenle bakan hem kendisini, hem ailesini, hem toplumunu, ülkesini çok iyi tanıyan sadece bölgesiyle değil dünyayı da çok iyi bilen, analiz edebilen gençler oluşturulmasını arzu ediyoruz. O yüzden teknoloji ile beraber onunla barışık bir şekilde yetişmenizi arzu ediyoruz. Teknoloji sonuç olarak bir alet, bir araç onun iyi olması, kötü olması sizin onu nasıl kullanmanıza bağlı bu vereceğimiz bu tabletler sizlerin iyi bir amaç için kendiniz ve toplumunuz için faydalı bir şekilde kullanmanızı istiyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar ise şunları söyledi:

“Sizler bu tabletleri daha güzel, daha verimli, daha da kalıcı bilgilerle kullanacaksınız. Kitapları en azından her gün buraya getirdiğiniz kitaplar size yük oluyor bundan sonra bunlar sayesinde bu yüklerinizde azalacak. Artık bilgiye hızlı erişebileceksiniz, bilgiyi güzel kullanacaksınız. Hem sesli, hem görüntülü, hem de yazılı bir şekilde bilgiye ulaşarak daha kalıcı öğrenmeler meydana gelecek” dedi.

Konuşmaların ardından 151 öğrenci ve 43 öğretmene tablet bilgisayarları törende bulunan protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.