Susuzluk eylem yaptırdı

Bu haber 25 Ağustos 2014 - 23:50 'de eklendi ve 749 kez görüntülendi.

susuzlukeylemmFethiye’nin Esenköy Mahallesi Bademli mevkisi susuzluk sorunuyla mücadele ediyor.
Haber Merkezi
Fethiye’nin Esenköy Mahallesi Bademli mevkisi susuzluk sorunuyla mücadele ediyor.
Yaklaşık 50 haneli alanda çeşmelerden su akmazken vatandaşlar pislik içerisinde bulunan kanal suyunu hortumlar döşeyip evlerine kullanma ve içme suyu sağlıyor.
Defalarca MUSKİ ve diğer yetkililere sorunlarını iletmelerine rağmen çözüm bulamayan Esenköy Mahallesi bademli mevkii sakinleri kanal başında ellerinde kova ve bidonlarla toplanıp “İşte bizim kullandığımız, kaynatıp içtiğimiz su bu. 21 yüzyılda Türkiye ve insanlığa yakışıyor mu? Turizm kenti Fethiye’ye bu görüntüler layık mı? Günlerdir banyo yapmıyoruz. Bu sıcak havalarda iyice koktuk eşlerimizin yanına yaklaşamıyoruz. MUSKİ duy sesimizi. Belediye ses ver susuzluk çıldırtıyor” diye konuştular.
Bademli sakinlerinden Adem Ertuğrul, “Sorunumuzu iletmediğimiz makam kalmadı. Sağlık yetkililerini göreve davet ediyoruz. Biz bu kanal suyu ile banyo yapıp kaynatıp içiyoruz. Eşlerimizle yan yana yatamıyoruz. Sayın yetkililer 10 gün boyunca hanımlarıyla yatmasınlar görelim derken Erol Karataş ise “İçme suyu ve yol problemi bizi canımızdan bezdirdi. Çok mağduruz diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.