Susuz mahalleler suya kavuşuyor « Hamle Gazetesi

Susuz mahalleler suya kavuşuyor

Bu haber 28 Nisan 2016 - 23:55 'de eklendi ve 740 kez görüntülendi.

SUSUZ MAHALLELER SUYA KAVUŞUYOR MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜRÜN, SUYU OLMAYAN VE YETERSİZ KALAN MAHALLELERE MALİYETİ NE OLURSA OLSUN, SU GETİRMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ AÇIKLADI.Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, suyu olmayan ve yetersiz kalan mahallelere maliyeti ne olursa olsun, su getirmeye devam edeceklerini açıkladı.
Haber Merkezi

Türkiye’nin önemli turizm kentlerinden Muğla’da yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan mahalleler Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünün çalışmaları sonucu suya kavuşuyor. ‘Büyükşehir’ statüsü öncesi köy konumunda olan ve yıllardır suyu olmayan mahallelere su ulaştırıyor. Seydikemer Dodurga Mahallesi, Bayır Mahallesi Armutağacı mevkii ve Çökek Mahallesi Boyağacı mevkilerine su verilmek üzere çalışmaları devam ederken, birçok mahalle suyuna kavuştu.
MUSKİ ekiplerinin hizmet çalışmalarını başlattığı yerlerde incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, seracılığın yoğun olduğu Fethiye’nin Gökben ve Bozyer Mahallelerini ziyaret etti. Başkan Osman Gürün’ü çalışma yerinde çiçeklerle karşılayan yaklaşık yüz kişilik mahalle sakini yapılan hizmetlerden dolayı Gürün’e teşekkür etti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’le sohbet eden mahalle sakinleri Gürün’e yoğun ilgi gösterdi.
Başkan Gürün’ü çiçekle karşılayan Bozyer Mahalle Muhtarı Bayram Kaşlı, MUSKİ’ye müracaatlarının ardından gerekli çalışmaların başladığını söyledi. Ana şebekeden sularının yeterli gelmediğini belirten Kaşlı, “Bizim suyumuz bir gün akıyor bir gün akmıyordu. Ana şebekeden gelen su yeterli değildi. 10-15 yıldır su sıkıntısı çekiyoruz. Borularımız eski olduğu için ana şebekedeki su mahallemize ulaşmıyordu. MUSKİ’ye başvurduk konuyu aktardık ve ekiplerde incelemelerde bulundular. İncelemelerin ardından kurumlar arası yazışmalar yapılarak şuanda çalışmalar başladı. Bundan sonra suyumuz her gün akacak” dedi.
2 yıl önce göreve geldiklerinde bazı mahallelerin susuz olduğunu üzüntüyle karşıladığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ilk çalışmalarından birinin de susuz mahallelere su götürmek olduğunu söyledi. Bundan sonra Gökben ve Bozyer Mahallelerinin 365 gün boyunca sudan faydalanabileceğini ifade eden Gürün, şunları söyledi:
“Gökben ve Bozyer mahallelerimize yaklaşık 7 bin 500 metrelik bir içme suyu hattı ve içme suyu deposu yapılacak. Bunun maliyeti de yaklaşık olarak 1 Milyon TL’ye buluyor. Göreve geldiğimde bazı köylerimizin susuz olduğunu üzüntüyle karşıladım. Çalışma başlatarak her türlü masrafı göze alarak susuzluğu teker teker çözüyoruz. Bunların birçoğunu çözüme kavuşturduk. Geriye kalan mahallelerin de projesi hazırlandı. Tabi ki maliyetleri çok yüksek bu kadar yıl çözülmemiş. Ama biz maliyeti değil, o köyün sağlıklı bir içme suyuna kavuşması için gerekli olan yatırımları yapacağız. Yapacak çok işimiz var. Önceliğine ve aciliyetine göre de sıraya soktuk. Dönemimizin sonunda bu tür sıkıntıları çözüme kavuşturmak için gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.