Süslü Kadınlar, “otomobilsiz yaşam için” bisiklet sürdü

Bu haber 24 Eylül 2013 - 9:54 'de eklendi ve 1.758 kez görüntülendi.

bisikletkadin132132465413213213Muğla’da “Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu” sloganıyla kadın bisikletçiler hem kendilerini hem de bisikletlerini süsleyerek kent merkezinde bisiklet sürdüler.
Haber Merkezi
Muğla Bisiklet Derneği üyeleri ve çok sayıda kadın bisikletçi, 22 Eylül Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü nedeniyle “Süslü Kadınlar” bisiklet türü düzenledi. Sınırsızlık Meydanı’nda toplanan yaklaşık 50 kadın bisikletçi, trafikteki kadın bisiklet kullanıcılarıyla ilgili farkındalık yaratmak için bisikletlerini çiçeklerle ve eşyalarla süsledi, bisiklete topuklu ayakkabılarla bindi.
Ulaşımda bisiklet kültürünün yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çeken Muğla Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hidaye Bal, “Bisiklete herkesin binebildiğini göstermek için Muğla’da “Süslü Kadınlar” bisiklet turu düzenledik. Bisiklete sadece özel bisiklet kıyafetlerle değil, günlük kıyafetlerle de binilebileceğini göstermek istedik. Muğla’nın yollarını egzoz, duman kokusu değil parfüm kokusu saracak. Etkinliğe katılan kadınlar sadece kendilerini değil bisikletlerini de süsleyerek geldi” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kadın bisikletçiler şehir içinde tur attılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.