Susam hasadı başladı

Bu haber 09 Eylül 2013 - 18:43 'de eklendi ve 1.320 kez görüntülendi.

susamhasadibasladi1213541651321321Ula’ya bağlı belde ve köylerinin geçim kaynağı durumundaki Susam hasat dönemi başladı.
Haber Merkezi
Ula’ya bağlı belde ve köylerinin geçim kaynağı durumundaki Susam hasat dönemi başladı. Susam’da üretimin arttırılmasına yönelik Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda ise sulu ve makine ile yapılan ekimlerde hasadın daha iyi olduğu ortaya çıktı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün geliştirmiş olduğu susam çeşitlerinin tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla Ula-Yeşilçam, Ula-Akyaka, Dalaman TİM arazisinde ekimleri yapılan susamların hasat öncesi son incelemeleri yapıldı. Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü teknik personeli tarafından yapılan incelemede, sulu şartlarda sıraya makineyle ekimi yapılan Tan 99, Tanas, Sarısu, Kepsut ve yerli çeşitlerinin Dalaman Tarım İşletmesinin arazisinde hasat döneminin geldiği açıklandı. Ula-Yeşilçam ve Ula Akyaka da ise kuru şartlarda serpme ekim yöntemiyle ekilen susamların sulu şartlara göre daha az verimli olduğu açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.