Sürücülere ceza yerine çikolata

Bu haber 11 Nisan 2013 - 20:14 'de eklendi ve 795 kez görüntülendi.

cezayerinesekerverdiler1321654Marmaris’te trafik polisleri ‘Polis Haftası’ kutlama etkinlikleri kapsamında emniyet kemeri ve rutin kontrol yaptıkları sürücülere ceza yerine çikolata ikram edip trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulundu.
Haber Merkezi
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, Ketenci Kavşağı’nda, emniyet kemeri, ruhsat ve ehliyet kontrolü yaptı. Araçları durdurup emniyet kemeri takılı olmayan ve evrakı eksik olanları uyaran polisler, sürücülere ceza kesmek yerine çikolata ikram etti.
Uygulama ile ilgili bilgiler veren Trafik Şubesi ekipleri, “Sürücülere yönelik, eğitim, bilinçlendirme ve emniyet kemeri kontrolü uygulaması yapıyoruz. Amacımız burada sadece ceza yazmak değil, aynı zamanda sürücülerimizi bilgilendirme, trafik kurallarına uymaları noktasında uyarılarda bulunmak, sürücülerimize de ayrıca Polis Haftası dolayısıyla çikolata ikramında bulunuyoruz. Sürücülere kazasız günler diliyoruz’ diye konuştular.
Uygulamadan dolayı memnunluk duyduğu ifade eden sürücülerde, polislerin sürücülerin can güvenliği, sağlıkları için çalıştıklarını ve bu konuda sürücülerin polislere yardımcı olmaları gerektiğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.