“Sürdürülebilir bir Bodrum ve Turizm için sanata desteğe devam”

Bu haber 30 Ocak 2015 - 0:11 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.

surdurBodrumArt Bodrum Sanat ve Kültür Derneği başkan ve üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek, Bodrum’da düzenlenecek olan sanatsal faaliyetler ve sanatın çok daha geniş kitlelere sunulması konularında fikir alışverişinde bulundu.

Haber Merkezi

Bodrum’da sanatsal faaliyetleri çeşitlendirecek projeler üretmek üzere Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret eden BodrumArt Bodrum Sanat ve Kültür Derneği, hazırlamış oldukları projeleri hakkında Başkan Kocadon’a’a bilgi verdi. Ziyarete BodrumArt Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Yüksel Güner ile derneğin eş başkanı İnci Yörükoğlu, GÖRSAV (Görsel Sanatlar Vakfı) Başkanı Vedat Köle, GÖRSAV Yönetim Kurulu Üyesi Turan Gültürk ile BodrumArt dernek üyeleri katıldı.
BodrumArt Derneği Başkanı Yüksel Güner ziyarette İstanbul CKM’de (Caddebostan Kültür Merkezi) açılan BodrumArt sanatçılarının eserlerinin yer aldığı karma serginin de katalog CD’lerini Başkan Kocadon’a takdim etti. Güner ayrıca Bodrum Belediye Başkanı’ndan Bodrum’da yapmış oldukları sanatsal faaliyetleri en iyi ortamda sürdürebilmeleri için yer konusunda da talepte bulunarak bu güne kadar sanatsal faaliyetlere vermiş olduğu destekleri nedeniyle de kendisine dernek adına teşekkür etti.
Tüm dünyada kutlanılan 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde Türkiye’deki en etkin faaliyet gösteren derneğin BodrumArt olduğunu ifade eden Güner, “Dernek olarak paneller yapıyoruz, çalıştaylar, konferanslar, karma sergiler yapıyoruz ki karma sergilerin bir bölümünü sizin, belediyemize ait olan salonlarınızda yapıyoruz. Kişisel sergiler de artık giderek artıyor çünkü sanatçı arkadaşlarımızı dinamik hale getirebildik. Bir derneğin yapması gerekenlerin birçoğunu yaptığımızı iddia ediyoruz. Ancak yapacağımız şeylerin de önümüzde dağ gibi durduğunu biliyoruz” diye konuştu.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise sanatın Bodrum ile özdeş bir olgu olduğunu, bu nedenle Bodrum’da sanatsal faaliyetlere elinden geldiğince destek olmaya çalıştığını ifade ederek “Sanatsal faaliyetlere destek anlamında şu anda Türkiye genelinde en iyi görüntüyü yine Bodrum olarak biz veriyoruz hatta Yunan adalarından bile daha fazladır. Akdeniz’de en fazla etkinliği olan turizm bölgesi biziz. Özellikle Bodrum Uluslararası Bale Festivalimiz olsun, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivalimiz ve yine Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalimiz olsun Akdeniz çanağında bu kadar çok yoğunlukla sanatın sergilendiği ve sunulduğu başka bir tatil beldesi yok” dedi.
Özellikle sanatçı dostlarına karşı bir vefa borcunun olduğunu da sözlerine ekleyen Kocadon, “Şöyle bir dönüp Bodrum’un geçmişine baktığımızda, Bodrum’u Bodrum yapan değerlere baktığımızda, Bodrum’a ilk gelenlerin sanatçılar olduğunu ve onların arkadaş çevresiyle Bodrum’un Türkiye’ye ve Anadolu halkının kalbine ya da beynine kazındığını görüyoruz. Onun için sürdürülebilir bir Bodrum için, sürdürülebilir bir turizm için sizlere çok ihtiyacım var. Tabi ki bugün belki mekânlarımız kısıtlı, bir de tabi büyükşehir yapılanmasından sonra bir takım sıkıntılarımız oldu ama bunlar aşılacak. Sizlerin en iyi şekilde sanatınızı icra edebilmeniz için tüm imkânlarımızı değerlendireceğiz. Siz sanatçı dostlarımın benim yüreğimde ayrı ve özel bir yeri de var. Çünkü benim sizlere bir vefa borcum var. Zor zamanlarımda hep yanımdaydınız, bana büyük bir güç verdiniz. Beni ziyaret ettiniz, aradınız, bana destek verdiniz ve yanımda olduğunuzu hep hissettirdiniz. Ben de sizlerin yanındayım. Düşlerinizle bizlere bambaşka bir dünya, bambaşka bir bakış açısı kazandıran siz değerli sanatçı dostlarımın her zaman yanında olmaya da devam edeceğim” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.