Sultaniye’nin içme suyu hattı yenileniyor « Hamle Gazetesi

Sultaniye’nin içme suyu hattı yenileniyor

Bu haber 03 Kasım 2015 - 23:02 'de eklendi ve 412 kez görüntülendi.

Sultaniye’nin içme suyu hattı yenileniyor (1)Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Köyceğiz İlçesi Sultaniye Mahallesinin eskiyen bin 200 metrelik içme suyu hattının yenileme çalışmasına başladı.
Verda Kartal
İl genelinde su sorunları çözmeye devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Köyceğiz ilçesi Sultaniye Mahallesinin içme suyu hattını yeniliyor. Bölgenin içme suyunu karşılayan hattın eskimiş olması ve bu nedenle sık sık su kaçaklarının meydana gelmesi nedeniyle çalışma başlatan MUSKİ ekipleri, yenileme çalışmasını bu hafta içerisinde bitirmeyi amaçlıyor.
80 hanenin bulunduğu Sultaniye Mahalle’sinde ki içme suyu hat yenileme çalışması nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Mahalle Muhtarı Rahim Yıldırım, “Yaz sezonunda su yetersiz gelmeye başladı. Bizde sondaj suyunu direk içme suyu hattına verdik ancak buda hat üzerinde sürekli olarak su kaçaklarına yol açtı. Bu nedenle MUSKİ ekipleri mahallemizde çalışma başlattı ve bu şekilde mahallemiz su sıkıntısından kurtulmuş olacak. Çalışma dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim” diye konuştu.
Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, içme suyu sıkıntısı yaşayan hiçbir bölge kalmayıncaya kadar var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Ülgen ayrıca, “Tüm vatandaşlarımızın aynı kalitede ve sürekli olarak içme suyu sağlamak öncelikli hedefimiz. Dünyaca ünlü kaplıcaların bulunduğu Sultaniye Mahallemiz sadece yazları değil kış turizminin de önemli bölgelerinden bu nedenle bölgedeki su sıkıntısını gidermek için çok hızlı şekilde mahallenin içme suyu hattını yeniliyoruz. Çalışmalarımız tüm ilde aralıksız olarak sürecek” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.