Süleyman Uslu adaylık sebeplerini açıkladı

Bu haber 19 Aralık 2015 - 0:18 'de eklendi ve 911 kez görüntülendi.

SÜLEYMAN USLU (2)Hafta sonunda yapılacak olan CHP Muğla İl Başkanlığı Kongresine kısa süre kala adaylığını açıklayan eski il başkanlarından Süleyman Uslu, CHP İl Başkanlığında basın ile bir araya geldi.
Verda Kartal
Muğla’da 20 Aralık Pazar günü gerçekleşecek Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Kongresi öncesinde önceki dönem il başkanlarından Süleyman Uslu, geçtiğimiz gün İl Başkanlığı adaylığını açıklamıştı. Süleyman Uslu dün CHP İl Başkanlığında basın ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
Ülkemizin yaşamakta olduğu zor süreç hepimizin malumudur diyen Süleyman Uslu, “Adaylığımın iki önemli gerekçesinden biri bu malumdan yola çıkarak, CHP’nin ülkemize umut olabilmesi için de tümüyle yenilenmiş ve çağdaş demokratik bir tüzüğün, günün koşul ve ihtiyaçlarına cevap verecek ve partimizin %25lerden yukarı taşıyacak bir program bir programın hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sayın genel başkanımızın kurultay gündemine tüzük değişikliği maddesini koyması ve aldığımız bilgilere göre tüzüğümüzün tamamen değiştirme isteği sanırım hepimizi heyecanlandırdı. Bu kongre ve kurultay süreci, hepimizin için önemli bir fırsattır. Parti içi demokrasinin ve barışın tesis edilmesi, yani tüzükte yer alabilecek net tanımlı tam demokratik üyesinden kaygı duymayan, emek eksenli, çağdaş ve umut veren, gerçek sosyal demokrat ve sol, gerçek demokratik yapısıyla topluma güven veren bir CHP’nin oluşturulması sürecine Muğla Örgütü olarak en yüksek ve nitelikli katkıyı sağlamak amacıyla aday oldum” dedi.
Muğla örgütü içinde barışı sağlamak ve CHP’ye çok önemli destek veren Muğla halkının güveninin sarsılmasına fırsat vermeyeceğini söyleyen Uslu, “Biliniyor ki Büyükşehir Belediye yasasına dayanan bazı sorunlarımız vardır. İletişimin yeterli düzeyde olmaması örgütümüzün çok değerli temsilcileri olan Belediye Başkanlarımız arasında kırılmalara yol açmaktadır. Üstlenmek istediğimiz görev. Bu iletişimi sağlayarak, kimse ötekileştirmeyen, bir birini anlamaya ve paylaşmaya çalışan, partimizin ve halkımız için çok gerekli bu barışı tesis edebilmektir. Partilerimiz bizi bu göreve layık görürse öncelik hedeflerimiz bunlardır. Hiç kimse ile görülecek bir hesabımız yoktur. Hiç kimsenin sözcüsü ya da avukat olmak, hiç kimsenin terbiye edicisi olmak durumumuz yoktur. Herkese aynı uzaklıkta, aynı yakınlıkta yakınlık ta olmak istediğimiz vardır. CHP ailesini en üst düzeyde temsil etme isteğimiz vardır. Parti içi barışı sağlamak isteğimiz vardır. Partimize saygı ve nezaketi tesis etme isteğimiz vardır. Tüm ilçe örgütlerimizin ve tüm belediye başkanlarımızın, Muğla örgütünün tamamını il başkanı olma isteğimiz vardır. CHP’nin gülen yüzü olma isteğimiz vardır. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.