Süleyman Uslu, adaylığını açıkladı

Bu haber 17 Aralık 2015 - 23:01 'de eklendi ve 835 kez görüntülendi.

Süleyman Uslu, adaylığını açıkladıMuğla’da 20 Aralık Pazar günü gerçekleşecek Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Kongresi öncesinde, önceki dönem il başkanlarından Süleyman Uslu, İl Başkanlığı adaylığını açıkladı.
Kadir Tamer
CHP Muğla İl teşkilatında hafta sonu gerçekleşecek İl Başkanlığı Kongresi’ne mevcut başkan Mürsel Alban’ın ardından eski başkanlardan Süleyman Uslu’da aday olduğunu açıkladı.
Kongre öncesinde parti tabanından gelen talepler sonucu arkadaşlarıyla bir araya geldiğini ifade eden Uslu yayınladığı yazılı açıklama ile adaylığını kamuoyuna duyurdu. Uslu açıklamasında, “Partili dostlarımızın talepleri sonrası yaptığımız değerlendirmelerde bilgimizi, birikimimizi, tecrübemizi paylaşmak için il başkanlığına aday olmaya karar verdim. Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasinin beşiğidir. Parti içi demokrasi de Cumhuriyet Halk Partisi’nin vazgeçilmez niteliklerinden biridir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sol, sosyal demokrat bir partiye yakışacak bir hal alması için gerçekleşecek olan çalışmalara destek vermek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Genel başkanımızın önemle üzerinde durduğu tüzük değişikliğinin gerçekleştirilmesi için, Muğla’dan gerekli çalışmaların yapılmasını sağlamak için bu göreve talip olduk” ifadelerine yer verdi.
Uzun yıllar eşiyle birlikte çalıştığını ve 1994 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişik kadrolarında görev aldığını belirten Uslu’nun açıklaması şöyle devam etti:
“Partide görev aldığım her kadroda verilen görevi hakkıyla yapmak için gece gündüz demeden çalıştık. İl Başkanlığı dönemimde de birçok önemli kararın ve çalışmanın altına imza attık. Partimizi ve Muğla’mızı en iyi şekilde temsil etmek için titizlikle mücadele ettik. Bu çalışmaları gerçekleştirirken de örgütümüzün gücünü hep yanımızda hissettik ve onlarla beraber birçok başarılı sonuca imza attık.”
Süleyman Uslu İl Başkanlığı adaylığı ile ilgili olarak bugün partisinin il binasında saat 11.00’de basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.