Süleyman Girgin Yine CHP’den Aday Galiba « Hamle Gazetesi

Süleyman Girgin Yine CHP’den Aday Galiba

Bu haber 11 Aralık 2017 - 0:18 'de eklendi ve 1.111 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, uzun yıllar sendikacılık yapan Maden İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin’le ilgili bir yazım olacak. Sayın Girgin tecrübeli bir sendikacı olduğu kadar tecrübeli bir siyasetçi olduğunu da söyleyebilirim. Sendika Başkanlığı yapmış olduğu yıllarda çok sayıdaki insanla diyalog içinde olmuş daha sonra da Maden iş Sendika Başkanlığı’ndan istifa etmiş. CHP’den Milletvekili adayı olmuş ama ayak oyunları ile az bir oy farkı ile Milletvekilliğini kaybetmiş değerli bir kardeşimizdir.

Sevgili okurlarım, Maden İş Sendikası’nın eski Şube Başkanı Süleyman Girgin Milletvekili seçimleri yapılalı dört yıla yakın olmasına rağmen hala CHP seçmeni ve delegeleri ile iç içe olması parti içinde puan kazandığımı göstermektedir. Sayın Girgin bu dört yıl içinde önceden de olduğu gibi hemen hemen her ilçeye gidip CHP’lilerle bir olup partisi adına neler neler yapabilirim düşüncesiyle hareket ediyormuş. Bizlerinde değer verdiği ve sevdiğim Süleyman Girgin Sendika Başkanlığı yapmış olduğu dönemde çok sayıda vatandaşla yakinen ilgilenmiş ve yapılması gereken neyse bu isteklerini yerine getirmiş. En önemlisi ise bu yapmış olduğu görev süresince birçok zorlu günler geçirmiş. Yaz kış demeden yollara düşmüş işçisinin hakkını aramak için yani fabrikaların özelleşmemesi için elinden gelen tüm imkanları kullanmış. Hatta polis ve jandarmanın dipçikleri ile zor günler geçirmiş. İşte böylesine değerli bir şahsiyettir Süleyman Girgin Başkan. Hele hele sendika işçilerinin seslerini duyurabilmek için karayolu ile Ankara’ya gidip mücadele vermiş. Ama maalesef bir netice alamamış, sonra santraller özelleşmiş.

Sevgili okurlarım, sonra ne olmuş, uzunca yıllar işçisi adına mücadele veren Maden İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin kendisine yapılan baskılar sonrası hayır diyememiş CHP’den Milletvekili adayı olmuş. Yazımın başında da söylediğim gibi CHP’den Milletvekili adayı olmuş, yapılan seçimi de az bir oy farkı ile kaybetmiş. Kaybetmiş ama mücadelesini CH içinde vermeye devam ediyor Süleyman Girgin Başkan sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.