Süleyman Girgin Nasıl Milletvekili Oldu? « Hamle Gazetesi

Süleyman Girgin Nasıl Milletvekili Oldu?

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 2:20 'de eklendi ve 1.381 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 Sevgili okurlarım, 24 Haziran seçimleri oldu geçti. Kazana da belli oldu kaybeden de belli oldu. Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’mızda da genel seçimlerin yapılmasından sonra sayımlar yapıldı. Ak Parti yapılan seçimlere itiraz etti. Yani CHP’nin 4. Milletvekilliğini Ak Parti geriye almak istiyordu. Seçim kuruluna yapılan itiraz sonrası bazı seçim kurulu başkanları itirazı kabul etti. Bazı seçim kurulu başkanları yapılan itirazı kabul etmedi.

Sevgili okurlarım, ben bu konuyu niçin değiniyorum biliyor musunuz CHP’nin 4. sıra Milletvekili olan Süleyman Girgin 600 oy farkı ile milletvekili olmuştu. 4. sıra Milletvekili olan Süleyman Girgin milletvekili olacağını olmasına bin pişman oldu. Seçim günü gece geç saatlere kadar milletvekili olacağı belli değildi. Yani anasından emdiği süt burnundan geldi ve sonunda milletvekilliği garanti olmuştu. Daha sonra mı onu da anlatayım Ak Parti’nin itirazından sonra başta CHP İl Teşkilatı olmak üzere Milletvekili seçilen Süleyman Girgin ilçelerden gelecek olan oyları bekliyordu. Ne oldu biliyor musunuz Sayın Girgin iki üç gün uyku uyuyamadı. Uykusuz halde yapılan itirazın sonuçlarını bekliyordu ve netice Süleyman Girgin’in Milletvekili seçilmesi ile gerçekleşti. Yani anlayacağınız Muğla tarihi şimdiye kadar böyle bir seçim atmosferi görmedi. Uykusuzluğu Süleyman Girgin’in mutluluğu ile sonuçlandı. CHP’lilerin haricinde diğer partilerde Sayın Girgin’e oy veren çok sayıda vatandaş vardı. Yani CHP Milletvekili seçilen Süleyman Girgin’in en büyük destekçileri oldular.

Sevgili okurlarım, Muğla’mız tüm ilçe ve köylerinde CHP’liler Süleyman Girgin’in 4. sırada Milletvekilliğini kazanması için elinden gelen tüm imkânları kullandılar. Hatta bazı CHP’liler yakın dostlarına da rica da bulunup Sayın Girgin’e oy topladılar. Asıl önemli konu ise CHP Milletvekili Sayın Girgin’in seçimlere saygın bir hanımefendi eşi olan Pembe Hanım ile birlikte gece gündüz demden yoğun bir çalışma içinde eşi adına oy istemesi oldu. Her hanımın böyle uğraş vereceğini tahmin etmiyorum. O nedenle sevgili Milletvekilimiz Süleyman Girgin’i milletvekili seçildiği için kutlar eşi Pembe Hanım’ı da kutlamadan edemeyeceğim sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.