Suç makinası Muğla polisinden kaçamadı

Bu haber 04 Nisan 2018 - 1:01 'de eklendi ve 1.841 kez görüntülendi.

Denizli’de bulunan açık cezaevinden 2016 yılında firar eden 15 ayrı suçtan aranan ve kesinleşmiş 25 yıl hapis cezası bulunan E.K., Muğla polisinden kaçamadı. Menteşe İlçesi’ne bağlı Kötekli Mahallesi’nde sahte kimlik ile bir kafede çalışırken polis tarafından yakalanan suç makinası işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderildi.

Kadir Tamer

Denizli’de bulunan açık cezaevinden 2016 yılında firar eden 15 ayrı suçtan aranan ve kesinleşmiş 25 yıl hapis cezası bulunan E.K., Muğla polisinden kaçamadı.

Edinilen bilgiye göre, 5 hırsızlık, 3 ruhsatsız silah taşıma, tehdit ve yaralamadan dolayı hakkında 25 yıl kesinleşmiş cezası bulunan E.K., tutuklu bulunduğu Denizli’de ki açık cezaevinden 2016 yılında firar etti. Kaçak olarak çeşitli illerde bulunan E.K. kısa bir süre önce Muğla’ya gelerek sahte kimlik ile Menteşe İlçesi’ndeki Kötekli Mahallesi’nde bulunan bir kafede işe başladı.

15 ayrı suçtan aranıyordu

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemelerde 25 yıl kesinleşmiş cezası bulunan ayrıca 9 yaralama, 2 silahlı tehdit, 2 görevli memura mukavemet, hakaret gibi 15 suçtan araması olan cezaevi firarisi E.K.’nın il merkezinde bulunduğu tespit etti.

Bu tespit üzerine harekete geçen ekipler suç makinesi E.K.’yı çalıştığı iş yerine gittiler. İşyerinde polisi karşısında gören ve direnmeye çalışan E.K. biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan suç makinesi Komiser Hamdibey Polis Karakolu’nda işlemlerinin tamamlanmasının ardından Düğerek Mahallesi’nde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.