Şube Başkanı Önder Uçak: “Örgütlü mücadelemiz ile kazandık, kazandırdık” « Hamle Gazetesi

Şube Başkanı Önder Uçak: “Örgütlü mücadelemiz ile kazandık, kazandırdık”

Bu haber 05 Mart 2019 - 1:12 'de eklendi ve 344 kez görüntülendi.

Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Önder Uçak, dava ruhu olan bir teşkilat olarak eğitim çalışanlarına yönelik kazanımların bundan sonra da devam edeceğini açıkladı. 

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, şube yönetim kurulu ve ilçe başkanlarının katılımı ile olağan toplantısını gerçekleştirdi. Uçak, dava ruhu olan ve istikametini yitirmeyen bir teşkilat olduklarının altını çizdi.
Sendika seçim sürecini tamamladıklarını ifade eden Başkan Uçak, “Bundan sonra önümüzde vizyon belgesinde ifade ettiğimiz, altını özenle çizdiğimiz bir hedef skalası var. Geçen dönem ortaya koyduğumuz hedeflerin üstüne çıkarak, vizyon belgesinde yazanlardan belki de daha önemli faaliyetlere imza attık. Dava ruhu olan, başladığı noktadan bugüne kadar çizgisinden sapmayan, istikametini yitirmeyen bir teşkilatız. Bu istikameti aynen sürdüreceğiz” dedi.
Amaca ancak örgütlü mücadeleyle ulaşıldığını kaydeden Uçak, “Başörtüsü yasağının, katsayı engelinin, kesintisiz sekiz yıllık temel eğitim dayatmasının kaldırılması gibi birçok antidemokratik uygulamaya son verilmesi, eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarından müfredata kadar yapılan iyileştirmelerde Eğitim Bir-Sen’in emeği, imzası, katkısı vardır. Tarihî kazanımlarla taçlandırarak ulaştığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz kararlı mücadelenin sonucudur ama hak ederek, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu noktayı hiçbir zaman yeterli görmedik, görmüyoruz” ifadelerini kullandı.
Toplantıya katılım göstererek hassasiyet gösteren teşkilatımızın daha da güçlenmesi için ter akıtan başkanlara teşekkür eden Önder Uçak, erdemin, her yerde her zaman insana mana ve onur kazandıran aslî bir değer olduğunun altını çizdi.  (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.