Su sorununa isyan ettiler

Bu haber 15 Ağustos 2014 - 0:48 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.

susprunuMuğla’nın Fethiye İlçesi Nif-Arpacık Mahallesi’nde su hattından kaynaklanan arızadan dolayı 50 gündür susuz olduğu belirtilen mahallenin sakinleri adeta isyan etti.

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye İlçesi Nif-Arpacık Mahallesi’nde su hattından kaynaklanan arızadan dolayı 50 gündür susuz olduğu belirtilen mahallenin sakinleri adeta isyan etti.
Mahallenin Kızılbucak mevkiindeki yaklaşık 30 eve ulaşmayan su nedeniyle vatandaşlar kova ve bidonlarla su taşıyıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Evlere yaklaşık 400 metre mesafedeki sulama suyunu kullanan vatandaşlar, bulanık suyu hem içiyor hem de diğer ihtiyaçlarını gideriyor. Su hattındaki arızayı yetkililere bildirmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını ileri süren vatandaşlar, yazın sıcak günlerinde yaşadıkları su sorunun bir an önce çözülmesini istediler. Evlerinde çeşmeleri ve çamaşır makineleri bulunmasına rağmen arıza nedeniyle su olmayınca çamaşırlarını 400 metreden taşıdıkları su ile leğende yıkayan vatandaşlar, “Bu çağda böylesine ilerlemiş bir Türkiye’de susuzluk mahallemizi Kerbela’ya çevirdi. Hemen her evde kimse banyo yapamıyor. Vatandaş Ramazan ayında cünup gezdi” diye konuştu.
Mahalle sakini Atika Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, haziran ayının 21’inden bu yana evlerindeki içme ve kullanma suyunu kullanamadıklarını söyledi. Evlerine yaklaşık 500 metre uzaklıktaki üzeri açık sulama kanalından kovalarla su taşıdıklarını kaydeden Sönmez, “Evde bulaşığımızı bile taşıma suyu ile yıkıyoruz. Yaz aylarının bu sıcak günlerinde duş almamızda çok zor oluyor. 50 gündür mahalle olarak çok mağduruz” dedi.
Su ihtiyacını evine yakın bir noktadan geçen su kanalından dinamo ile su alarak giderdiğini vurgulayan Mehmet Duymaz da dinamo ile deposunda muhafaza ettiği suyun içilmeyecek kadar bulanık olduğunu söyledi. Duymaz, evde çamaşır makineleri olmasına rağmen su olmadığı için eşinin çamaşırları elinde yıkadığını, yetkililerin acilen bu duruma el atmasını istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.