Su alan teknedekileri sahil güvenlik kurtardı

Bu haber 10 Ocak 2015 - 0:49 'de eklendi ve 478 kez görüntülendi.

sualannatkeneMuğla’nın Dalaman İlçesi açıklarında 13 metrelik tekne ile gezintiye çıkan üç Türk vatandaşının bindiği tekne 2,5 metre yüksekliğindeki dalgalarda su alması üzerine batma tehlikesi geçirdi. Teknede bulunanları Sahil Güvenlik ekipleri gece saatlerinde kurtardı.
Haber Merkezi
Dalaman Havalimanı açıklarında teknesi su alan 3 kişi Sahil Güvenlik ekiplerinin zamanında müdahalesi ile kurtarıldı. Hava şartlarının olumsuz etkilediği ve 2,5 metre yükseklikte dalgaların bulunduğu denizde batmak üzere olan teknedeki üç kişi son anda kurtarıldı.
13 metrelik tekne ile gezintiye çıkan ve içinde üç Türk vatandaşının bulunduğu gezinti teknesinin su aldığı yönündeki ihbar üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri arama kurtarma çalışması başlattı. Su alan gezinti teknesinde bulunan vatandaşların olumsuz hava ve deniz şartlarına rağmen kurtarılarak Sahil Güvenlik botu üzerine alınmaları sağlandı. Kurtarılan şahıslar beyanlarında; İzmir’e gitmek istediklerini, Dalaman havalimanı önlerinde teknenin su almaya başladığını, olumsuz hava koşullarının da etkisiyle tahliye tulumbalarının yetersiz kaldığını ve Sahil Güvenlik botu kurtarma maksadıyla yetiştiğinde güverte kısmına kadar su aldıklarını ifade ettiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.