Sözün bittiği yerdeyiz

Bu haber 15 Mayıs 2014 - 0:32 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi.

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Soma’da yaşanan acı olayla ilgili olarak yayınladığı mesajında, “Artık sözün bittiği yerdeyiz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Manisa’nın Soma İlçesi’nde yaşanan acı olayla ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.

Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Soma ilçemizdeki özel teşebbüse ait kömür ocaklarında meydana gelen elim kaza sonucu yüzlerce kardeşimiz görev şehidi olmuştur. Kaza sonucu hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.  İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Ülkemizde her faciadan sonra; ‘madencinin kaderi’ denilerek geçiştirilmesi bizleri derinden üzüyor. Hele 15 yaşındaki çocukların ağır ve tehlikeli iş kolu olan Maden ocağında ölmesi ise yaşanan olayın vahametini ortaya koyuyor. Ülkemin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını özelleştirme adı altında talan edilmesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin verdiği araştırma önergesinin gereği yoktur diye reddedilmesi, Çalışma Bakanlığının Taşeron Yasası hazırlığı içinde olması, Kamuda kadrolu işçi alımına gidilmemesi, İktidarın Sosyal devlet, emeğe saygı, insan yaşamına bakışını ve gündemi yapay konular ile geçiştirmesini kamu oyunun dikkatine sunuyorum. Artık sözün bitiği yerdeyiz.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.