Soylu Neden Öfkeliydi

Bu haber 23 Temmuz 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.049 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Dünkü yazımın başlığı “Milletvekili Özden şaşırtıyor” şeklindeydi. Tabi sadece Özden’in hafta sonunda Bafa Gölü’nde gölün kurtuluşu için yapılan eyleme destek vermesine şaşırmadık. Muğla Milletvekillerinin Muğla’nın önemli bir sorununun çözümü için yan yana gelebilmiş olmaları da şaşırttı bizi.

Tabi bizleri bugünlerde asıl şaşırtan, AK Parti’nin Muğla Milletvekillerinin desteklediği bir Araştırma Önergesi’nin TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Milletvekillerinin oyları ile reddedilmiş olması oldu!

Niyetim bu gün şaşırtılmışlığımızı ele almaktı.

xx        xx        xx

Gündem çok yoğun… Bodrum hava yolu üzerinden gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dün Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na Muğlalılardan oy istedi. İhsanoğlu da gelir mi Muğla’ya bilmiyoruz. Bildiğimiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olarak 6 Ağustos’ta Muğla’da olacağı…

Hafta sonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcı Süleyman Soylu da Muğla’daydı. Bu gün Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili övgü dolu sözleri üzerinde durabiliriz!

Hala anlayabilmiş değilim. Sayın Soylu Muğla’ya neden bu kadar çok geliyor. Sanki Muğla’dan Sorumlu Koordinatör Milletvekili… Yoksa 2015’de Muğla’dan aday mı gösterilecek?

Bu sefer “Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermeyin” demeye gelmişler… Ama bunu derken biraz terazinin topuzunu kaçırmış. Ben kendisini izleyemedim. Önceki gün CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk basın toplantısı yapmasa, Sayın Soylu’nun sözlerinden haberimiz olmayacaktı!

Aslına bakarsanız gazeteciler sormasa, CHP kurmaylarının Soylu’nun sözlerinden haberi olmayacakmış… Üstelik bir de CHP İl Başkanı Öztürk Yatağanlı ve Soylu Yatağan’da Sahur’da konuşuyor…

xx        xx        xx

Ben Sayın Soylu’nun etkinliklerini takip edemediğim gibi CHP İl Başkanı Öztürk’ün basın toplantınsa da gidemedim. Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de varmış. Kılıçdaroğlu’nun Muğla ziyareti ile ilgili açıklama yapılmasını beklemiştim. “Hatta” demiştim, “Mustafa Öztürk acaba benim sorularımı mı açıklayacak?”.  Öyle olmamış…

Geçen hafta sonunda “Özden CHP’yi Sobeledi” başlıklı yazımı “Sayın CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Sayın CHP’li Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan Ula’da AK Partili veya partisiz muhtarlara Cumhurbaşkanlığı seçimi için ‘oy yoksa hizmet yok’ tehdidi yaptınız mı?” diye noktalamıştım. Bizim soru yine askıda kalmış!

xx        xx        xx

Aslına bakarsanız toplantının neden yapıldığı da anlaşılamamış. Biraz ‘her telden’ olmuş! İl Başkanı Öztürk gazete kupürleri gösterip bir şeyler söylemiş. İl Başkanı Öztürk Ula ile ilgili iddialara “Ben bu iddiaları Ramazan ayında olmamıza ve havaların sıcak olmasına bağlıyorum.” diye karşılık vermekle yetinmiş.

Dünkü haberlerde bu ifadeleri görmemiş olabilirsiniz. Bizim arkadaşlar haber değeri bulamamış olabilirler! Ben bu ifadeye geyik muhabbeti derim. Ula’da isim isim muhtarlardan söz ediliyor. Sen o muhtarlara iddialarla ilgili yalanlama yaptırabiliyor musun?

Mustafa İnci arkadaşımız Ula’da neler olup bittiğini sormamış ama İl Başkanı Öztürk’e AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu’nun Kılıçdaroğlu ile ilgili sözleri için “Hakaret davası söz konusu mu?” sorusunu yöneltmiş!

Yine aslına bakarsanız, Mustafa İnci bu soruyu sormasa CHP’liler bu konuda Fransızlar!

Meğer İl Başkanı Öztürk o toplantıya kadar Soylu’nun sözlerinden haberdar da değilmiş! Belediye Başkanı Osman Gürün devreye girmiş. Sözün söylenip söylenmediği net olarak ifade edilmesi gerektiğini ifade etmiş. Kendisine ajans haberleri gösterilmiş, ama Başkan GürünVarsa kasetlere bakmak yazım” demiş. CHP İl Başkanı Öztürk de “Bu söz kurullarımızca değerlendirilerek gerektiği şekilde cevap verilecektir. Süleyman Soylu’dan daha soylu bir hareket beklerdik.” demekle yetinmiş.

xx        xx        xx

CHP İl Başkanı Öztürk’ün yaptığı basın toplantısı sayesinde AK Parti Genel Başkan Yardımcı Süleyman Soylu’nun Kılıçdaroğlu ile ilgili hakaretamiz sözlerini öğrenmiş olduk.

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Soylu Muğla’da çatı adayı Eklemedin İhsanoğlu için “Sosyal medyadaki bahattin gibi bir tip” derken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için “mahluk”, “musibet”, “ahlaktan nasibini almamış” yakıştırmalarında bulunmuş.

Sayın Soylu Yatağan’da sahura katılmış. Orada Kılıçdaroğlu’na hakaretler yağdırarak “Kılıçdaroğlu denilen mahluk var karşımızda. Bir mahluk, siyasete gelmiş bir musibet. CHP’nin başına geçmiş bir musibet. Allahtan nasibini almamış bir adam.” demiş.

Doğrusu bu beni Muğla Milletvekillerinin bir yere yumruklarını vurabilmiş olması kadar şaşırttı. Sayın Soylu’ya yakıştıramadım

xx        xx        xx

Sayın Soylu hızını alamamış o gün… CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tehditler de yağdırmış;

Onu buradan uyarıyorum, bir daha başbakanımızla, ailesiyle ilgili en ufak bir şey söylerse Allah’a yemin ederim ki onu sokağa çıkamaz hale getiririz. Siyaseti bu kadar pespaye yapan bir tipe rastlanılmamıştır.” demiş.

Siyasetin gerçekten pespaye hale geldiği ortada… Ama bunun sorumlusu Sayın Kılıçdaroğlu mu? Ben hayatımda Soylu’nun bu sözlerini ne Demirel’den, ne Özal’dan, ne Çiller’den, ne Türkeş’ten, ne Cindoruk’tan, ne Ecevit’ten, ne Erbakan’dan duymadım!

Elbette Başbakan’a hakaretler yağdırıyorsa Kılıçdaroğlu’na da dava açılır. Hukuk yok mu?

xx        xx        xx

Aklım almıyor… Dün eski Çalışma Bakanlarından Yaşar Okuyan’da Muğla’daydı. Dün Kılıçdaroğlu’nun uğramadığı CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yaptı. Başbakan Erdoğan’ın gurup toplantısında kendisi ve Kılıçdaroğlu ile ilgili sözlerine ve Soylu’nun Muğla’daki açıklamalarına yanıt vermiş. Kılıçdaroğlu Muğla’da iftara katılırken Okuyan’ın Muğla’da sözcülük yapmasına anlam veremedim… Acaba Okuyan CHP’nin Muğla’da yeni kontenjan adayı mı?!!

xx        xx        xx

Bu haftanın ilk günü Ziraat Odaları Birliği (TZOBB) Başkanı Şemsi Bayraktar da Muğla‘da katıldığı iftar programı öncesinde İsrail’i kınayıp, Hükümeti İsrail mallarını boykot etmeye çağırmış. Sadece boykot çağrısında bulunmamış, zeytinliklerin imara açılmasını kolaylaştıran yasanın gündemden alınmasını istemiş.

MAYBİR (Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği) Başkanı Ziya Şahin bazı tüccarların arıcıların borçluluklarını fırsat bilip, maliyetin en az yüzde 21 artmış olmasına rağmen bala geçen yılın fiyatının verildiğine dikkat çekip, arıcılara “Elinizdeki balı batmayın. Bekleyin.” çağrısında bulunmuş.

Bu günlerde herkes öfkeli, herkes ayakta…

MAYBİR Başkanı Şahin balda oynanan oyuna öfkeli. Ziraat Odaları Birliği Başkanı Bayraktar zeytinliklerin imara açılmak istenmesine tepkili…

Acaba Sayın Soylu neye tepkiliydi?

xx        xx        xx

Öfke kontrolü çok önemli… Özellikle siyasiler bu yönde eğitim almalılar. Eğitim almışlarsa “Neden bu öfke o zaman?” diye üzülürüm.

Şimdi biz Muğlalılar da Bafa Gölü için CHP’li, MHP’li, AK Partili milletvekillerinin yan yana gelebilmiş olmalarına sevinirken, MHP’li Mehmet Erdoğan tarafından verilen ve CHP’li Nurettin Demir ile AK Partili Ali Boğa ve Yüksel Özden’in desteklediği “Meclis Araştırma Önergesi”ni reddeden AK Parti gurubuna öfke mi duyalım?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mehmet Keza KUNDAKÇI 23 Temmuz 2014 / 08:30

Süleyman’ın soyadı SOYLU ama kendi ne kadar SOYLU Allah bilecek,AKaPe’ye daha düne kadar,hakarete varan, bir sürü ağır eleştiriler yapan Süleyman,Demokrat Parti gibi bir Türk köylüsünde özellikle çok derin bir geçmişi olan partiyi bırakıp giderken arkasında nasıl bir icraat muhasebesi bıraktı onu da kendi partileri ve millet biliyormuş da benim habarım yokmuş,sözüm ona bir partinin genel başkan yardımcısına yakışmayan bir seviye,inşaallah millet bunların karnesinin notlarını ölçer-değerlendirirken,bu seviye konusunu da göz önünde bulunduracak ve karnelerini ona göre ellerine verecektir….