Soykan çiftçilerle bir araya geldi

Bu haber 10 Mart 2015 - 0:36 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

soykannnMHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Av. Salih Soykan,  bu yıl 6. düzenlenen Milas Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuar’ına ziyaret ederek stant görevlileri ve fuara katılan çiftçilerle sohbet etti. Genç siyasetçi Soykan, “MHP iktidarında Türk tarım ve hayvancılığı tekrar hak ettiği yere gelecek” dedi.

Haber Merkezi

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden MHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Av. Salih Soykan   Milas Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuar’ına ziyaret ederek stant görevlileri ve fuara katılan çiftçilerle sohbet etti.

MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte stantları gezen genç siyasetçi Soykan çiftçilerin dertlerini dinledi.

Bir kaç yıl öncesine kadar kendi kendine yetebilen 7 ülkeden birisi olan Türkiye’nin, AKP iktidarında saman ithal eder duruma geldiğini vurgulayan Soykan; “MHP iktidarında Türk Tarım ve Hayvancılığını tekrar hak ettiği yere gelecek” dedi.

MHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Av. Salih Soykan; “Pek çok alanda olduğu gibi Ak Parti’nin tarım ve hayvancılık alanında da izlediği yanlış politikalar sonucu Türk tarım ve hayvancılığının yok olma noktasına geldiğini belirterek bütün tarım ürünlerimizi dışarıda ithal eder duruma geldik. Ülkemize sokulan GDO’lu ürünler toplumumuzun sağlığını tehdit eder boyutta, tahıl ambarı konumundaki Konya, Trakya ve Çukurova gibi ovalarımız varken ülkemizin saman ithal etmesi utanç vericidir. Tarım girdilerinin yüksekliği yüzünden çiftçimiz ekip biçemez hale gelmiştir. Yine tarımda olduğu gibi hayvancılık alanında da dışarıdan canlı hayvan ve et ithal etmemiz ayrı bir utanç tablosudur. 8 Haziran’daki MHP iktidarında Türk çiftçisi ve hayvancısı düştüğü yerden kaldırılacak. Tekrar hak ettiği yere gelecektir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.