Sosyete mekanı Ak Partiye geçti

Bu haber 08 Eylül 2013 - 19:50 'de eklendi ve 1.141 kez görüntülendi.

sosyetemekaniakpyegecti121316541321313Bodrum’da bulunan Göltürkbükü Belde Belediye Başkanı ve Gümüşlük Belde Belediye Başkanı Demokrat Parti’den Ak Partiye geçti.
Haber Merkezi
Bodrum’da yerel seçimler öncesi hareketlilik başlarken ilçede 2 belediye başkanı Ak Partiye geçiş yaptı. Geçtiğimiz yerel seçimlerden Bodrum’da bulunan 11 beldenin hiç birinden belediye başkanı çıkaramayan Ak Parti önümüzdeki yerel seçimlerin yaklaşması ile atağa geçti. Gümüşlük Belde Belediye Başkanı DP’li Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belde Belediye Başkanı DP’li Halil İbrahim Kaynar Ak Parti’ye üye olduklarını Ak Parti ilçe danışma toplantısında açıkladı. İki belediye başkanının yanı sıra Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi olan Ali Rıza Uysal, Gümüşlük ve Göltürkbükü belediye meclis üyeleri Atıl Özpınar, Mehmet Ali Öztaşkın, Mehmet Çetin Karabağlı ve Orhan Tosun Ak Partiye geçti. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Dp’den istifasının ardından Gümüşlük Belediye başkanı Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar’da DP’den istifa eden isimlerden olmuştu. Kocadon Partisinden istifa ederek CHP ye geçmişti. Bugün Ak Parti toplantısında Tire ve Kaynar’da Ak Partiye geçtiklerini açıkladı. Kültür merkezinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın katılımıyla düzenlenen İlçe toplantısına katılan Kaynar ve Tire bundan sonra Ak Parti’de siyaset hayatına devam edeceklerini söylediler. Büyük bir coşku ile karşılanan Başkanların rozetlerini ise Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın takacağı öğrenildi.
Partililere kısa bir konuşa yapan Gümüşlük Belde Belediye Başkanı Mehmet Tire Ak partiye geçtiğini açıklayarak “ Bodrum dünya markası diyoruz biraz önce sorunlarımız sayıldı maalesef eksiğimiz çok. Bizler sizleri seviyoruz, sizler için varız ve sizler için hizmet vermeye devam edeceğiz Ak Partiyi Bodrum’da birinci getireceğiz”dedi.
Tire’nin konuşmasının ardından Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar’da Ak Partililere seslendi. Partisinden istifa edip Ak Partiye geçtiğini belirten Kaynar “25 gün önce partimden istifa edip, diğer arkadaşlardan önce Ak Parti’ye üye oldum. Değerli Ak Partili arkadaşlarım Bodrum’un Hükümete çok ihtiyacı var. Bundan sonra Hükümet ile Bodrum’u birleştirmek, Bodrum için en iyisini yapmak adına artık Ak Partide siyasi hayatına devam etmek istiyorum.
Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ise belediye başkanlarının partiye üye olmalarından dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek “birliğimiz dirliğimizdir. Birliğimiz gücümüzdür, diyerek partimize üye olan belediye başkanlarımıza ve belediye meclis üyesi kardeşlerimize hoş geldiniz partimize”dedi.
SOYLU “ÇATLASALARDA PATLASALARDA TÜRKİYE ÖZGÜR BİR ÜLKE OLACAK”
Konuşmaların ardından partililere seslenen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Türkiye’nin özgür bir ülke olacağını ifade ederek “çatlasalarda patlasalarda burası özgür bir Türkiye olacak, demokrat bir Türkiye olacak, zengin bir Türkiye olacak”dedi. CHP’ye de yüklenen Soylu “Hiç Akıllanmayacak mısınız? Allah ıslah eylesin. Hiç akıllanmayacak mısınız ey Cumhuriyet Halk Partisi hiç bu milletle bir fotoğrafınız olmayacak mı sizin bu ülkenin insanları ile bir kare fotoğrafınız olmayacak mı?sizin”dedi. Yerel seçimler hakkında da konuşan Soylu bu yerel seçimlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak Bodrum halkından ve partililerden destek istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.