Sosyal Sorumluluk Projeleri tanıtım yemeği düzenlendi « Hamle Gazetesi

Sosyal Sorumluluk Projeleri tanıtım yemeği düzenlendi

Bu haber 26 Kasım 2013 - 1:24 'de eklendi ve 1.139 kez görüntülendi.

unvsosyalsorumluluk12132165421321Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Sosyal Sorumluluk Projeleri çerçevesinde oluşturulan Kurumsal Dayanışma- Fon Oluşturma ve Destek Esaslarını Belirleme Komisyonu tarafından üniversite- şehir entegrasyonunu sağlamak amacıyla bir tanıtım yemeği düzenlendi.
Haber Merkezi
Başkanlığını Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Göktaş’ın üstlendiği ve 5 kişiden oluşan “Kurumsal Dayanışma- Fon Oluşturma ve Destek Esaslarını Belirleme Komisyonu” tarafından Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı VİP Salonunda, Sosyal Sorumluluk Projeleri Tanıtım Yemeği düzenlendi. İlk kez gerçekleştirilen ve komisyonun şehirle entegrasyonunu sağlamanın amaçlandığı yemeğe; Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Rektör Yardımcıları olmak üzere, Muğla’da faaliyet gösteren tüm Oda ve STK Başkanları ile Muğla’nın önde gelen işadamları katıldı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan’ın başkanlığında yürütülen ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında çalışanların gönüllü cüzi mali katkılarının, her ay bir havuzda toplanarak ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrenci ve çalışanlara aktarılması hedefleniyor. 15 Aralık 2012 tarihinden itibaren yürütülen Sosyal Sorumluluk Projesinde bu güne kadar, tüm okullar bazında toplam 66 öğrenci ve 4 personele yardım yapıldığı açıklandı.
Yemekte, sosyal duyarlılığın önemine dikkat çeken Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Ben biriktirdiğim paraları arkadaşlarıma destek olsun diye çok kere verdim; geri almadım. Bir arkadaşım ise paltosunu satmıştı. Duyarlılık tek bir şekilde gelişir. Sosyal sorumluluk projeleriyle hem yardım edenin hem yardım edilenin eğitildiğini düşünüyorum. Sosyal sorumluluk duygusu Üniversitemizde gelişti. Öğrencilerimizi kısmi zamanlı çalıştırarak bu sayede eğitimden kopmamalarını sağlıyoruz. Bu duyarlılığın Muğla’da dalga dalga büyüyeceğini düşünüyorum. Sizlere de, bu geceye katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Bireysel olarak yaptığımız şeyleri toplumun tamamına yaymalıyız. Bu üniversite-şehir işbirliği dayanışmasına da güzel bir örnek olacaktır. Bize destek vereceğinize inanıyoruz. Bu anlamda nice başarılı çalışmalarda birlikte olmak dileğiyle” dedi.
Katılımcılara projenin amacı, gelinen son nokta ve uygulama prosedürü hakkında bilgi veren Kurumsal Dayanışma- Fon Oluşturma ve Destek Esaslarını Belirleme Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Osman Göktaş, uzun süreli, süreklilik arz eden desteğin önemli olduğunu belirterek, “Anlık nakit ihtiyaçlarını karşılamamız gerekiyor. Ayrıca yardım edeceklere her türlü destek verilmeli” dedi.
Prof. Dr. Göktaş, bu proje çerçevesinde Üniversitemiz çalışanlarının gönüllü katkılarının yetersiz kaldığı için bu konuda ilimiz sivil toplum kuruluşlarının ve iş adamlarının bu projede gönüllü olarak yer almasının ve projeye ilişkin önerilerin konuşulup tartışılmasının yararlı olacağını belirtti.
Gecenin sonunda, katılımcılar tarafından projenin sosyal sorumluluk anlamında çok yararlı olacağı, daha geniş katılımlı olarak tanıtımın gerçekleştirilmesi ve projeye katkı sağlayacak kitleye ulaşılması yönünde ortak bir görüşe varıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.