Son teröristte yakalandı

Bu haber 18 Ekim 2017 - 1:05 'de eklendi ve 807 kez görüntülendi.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Toparlar Mahallesi’nde Ekim Ayının ilk haftasında 5 teröristin ölü olarak ele geçirdiği operasyonda kaçmayı başaran ve her yerde aranan son terörist Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yaklaşık iki haftadan bu yana aranan teröristin yakalanmamak için saçlarını kazıttığı ve imajını değiştirdiği ortaya çıktı.

Kadir Tamer

Muğla’da Ekim ayı başında gerçekleştirilen jandarma ve polis tarafından ortak olarak gerçekleştirilen operasyonda kaçan ve iki haftadan bu yana her yerde aranan 1 terörist Dalaman İlçesi’ne bağlı otogarda polis tarafından düzenlenen operasyon ile yakalandı.

Köyceğiz İlçesine bağlı Toparlar Mahallesi kırsalında tespit edilen 7 kişilik PKK/KCK Terör Örgütüne yönelik 5 Ekim tarihinde jandarma ve polis tarafından ortak operasyon düzenlenmişti. Operasyon 7 kişilik terörist grubundan 5’i ölü olarak ele geçirilirken iki terörist kaçmayı başarmıştı. İki teröristin yakalanması amacıyla Muğla Emniyet Müdürlüğü ve Muğla Jandarma Alay Komutanlığı tarafından bölgede geniş çaplı operasyon başlatmıştı.

Arama ve tarama çalışmaları devam ederken kaçan teröristlerden biri Köyceğiz İlçesi’nde

portakal bahçesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybetmişti. Son teröristin yakalanması amacıyla devam eden çalışmalar sonucunda ‘Reşit’ kod adlı Serbest Şenlik, Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından Dalaman İlçesi’nde otogarda yakalanarak gözaltına alındı.

İmaj değiştirmiş

Yaklaşık 2 haftadan bu yana her yerde aranan teröristin yakalanmamak için saçlarını kazıttığı ve imajını değiştirdiği ortaya çıktı. Otogarda yakalanan teröristin il dışından gelen bir akrabasının aracı ile Muğla’dan kara yolu ile ayrılmayı hedeflediği iddia edildi. TEM ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan ‘Reşit’ kod adlı Serbest Şenlik ve akrabası B.Ş. sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Valilikten açıklama

İki haftadan bu yana aranan teröristin yakalanması ile ilgili olarak Muğla Valiliği’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PKK/KCK terör örgütünün Ege Bölgesine sızma girişimi kapsamında Muğla’nın Köyceğiz İlçesi Toparlar mevkii kırsalında tespit edilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyon esnasında bölgenin değişik mevkilerinde terör örgütü mensuplarıyla Polis Özel Harekat ve Jandarma Komando unsurlarınca iki ayrı noktada sıcak temas sağlanmış, çıkan çatışmalardan sonra Reşit kod adlı S.Ş. olay yerinden kaçmıştır. Şahsın bulunmasına yönelik istihbarat birimleri ile yapılan koordineli çalışmalar neticesinde S.Ş. ilimiz dışından kendisini almaya gelen akrabası B.Ş. isimli şahısla birlikte Dalaman İlçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.