Son kullanma tarihi geçmiş içki operasyonu « Hamle Gazetesi

Son kullanma tarihi geçmiş içki operasyonu

Bu haber 13 Mayıs 2013 - 21:06 'de eklendi ve 874 kez görüntülendi.

jandarmaickioper3213216546Muğla’da, üzerindeki etiketler değiştirilerek piyasaya sürülmek istenen son kullanma tarihi geçmiş 30 bin şişenin üzerinde içki ele geçirildi.
Haber Merkezi
Muğla’da, üzerindeki etiketler değiştirilerek piyasaya sürülmek istenen son kullanma tarihi geçmiş 30 bin şişenin üzerinde içki ele geçirildi. İl jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbarati çalışması sonucu, Avrupa ülkelerinde üretilen bazı içkilerin Türkiye distribütörlüğünü yapan bir şirketin, son kullanma tarihi geçmiş alkollü içecekleri ithal ederek tarihlerini değiştirdikten sonra Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi turistik bölgelerde piyasaya sürdüğü tespit edildi.
Şirkete ait Ula ve Marmaris ilçelerinde bulunan iki ayrı depoda eş zamanlı yapılan aramada, farklı firmalara ait ithal edilmiş 28 bin 557 şişe tarihi geçmiş alkollü içecek ile şişelere yapıştırılmak üzere hazırlanmış kullanma tarihlerini gösteren çok sayıda etiket ele geçirildi. Soruşturma kapsamında Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerindeki başka depolarda yapılan aramalar da ise bin 521 şişe kullanma süresi geçmiş içki bulundu.İthalatçı firma yetkilisinin ifadesine başvuran jandarma ekiplerinin, soruşturmayı derinleştirmeye ve kesilmiş faturalar üzerinden piyasaya sürülmüş diğer içkilere ulaşmaya çalıştığı belirtildi.
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı sorumluluğunda devam eden soruşturma kapsamında el konulan içkilerin Dalaman Gümrük Müdürlüğüne teslim edileceği bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.