Son işinde yakayı ele verdi

Bu haber 05 Mart 2015 - 0:22 'de eklendi ve 966 kez görüntülendi.

sonisindeMuğla’nın Menteşe İlçesi’nde son bir hafta içinde telefon dolandırıcılığı yöntemiyle 3 kişiyi kandıran ve piyasa değeri yaklaşık 80 bin lira altın ile 20 bin lira nakit olmak üzere toplam 100 bin lira dolandırdığı iddia edilen bir kişi son işinde yakayı ele verdi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde son bir haftada vatandaşları arayarak telefonda kendilerini polis olarak tanıtan ve 80 bin lira altın ile 20 bin lira nakit olmak üzere toplam 100 bin lira dolandırdığı iddia edilen çetenin bir üyesi son işinde yakayı ele verdi.

Edinilen bilgiye göre, Menteşe İlçesi Emirbeyazıt Mahallesi Cemil Şerif Baydur Sokak üzerinde bulunan bir evde dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri O.G. (32) isimli zanlıyı dolandırdığı bir kişiden 20 bin lira aldığı sırada gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlının son bir hafta içinde Menteşe’de 3 kişiye kendisini polis olarak tanıttığı ve piyasa değeri yaklaşık 80 bin lira altın ile 20 bin lira nakit olmak üzere toplam 100 bin lira dolandıran olayın faili olduğu ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan O.G.’nin Asayiş Şube Müdürlüğü’nde alınan ifadesinde vatandaşları nasıl dolandırdığı ayrıntıları ile ortaya çıktı.

Vatandaşları böyle dolandırdılar

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde O.G.’nin verdiği ifadeler doğrultusunda vatandaşları şu yöntemle kandırdıkları tespit edildi:

“Dolandırıcılar Menteşe İlçesi’nde yaşayan ve kendilerine hedef seçtikleri kişiye ilk başta ev telefonundan ardından cep telefonundan ulaştılar. Telefondaki kişi kendisini polis yada savcı olarak tanıttıktan sonra Menteşe İlçesi’nde bir kuyumcuda hırsızlık olayının gerçekleştiğini, olay yerinde aile fertlerinden birine ait nüfus cüzdanı bulunduğunu söyledi. Bu nedenle hırsızlık olayına aile fertlerinden birinin karışabildiğini, bunun tespit edilebilmesi için evde bulunan altınların gönderecekleri sivil polise teslim etmesi istendi. Her şeyden habersiz kişi telefonda kendini savcı yada polis olarak tanıtan kişinin talimatlara uyacağını söylemesi üzerine bu kez devreye Menteşe İlçesi’nde bulunan ve daha önceden dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunan O.G. girdi. Verilen adrese giden O.G. ev sahibine kendisinin polis olduğunu, altınların hırsızlık olayının gerçekleştiği kuyumcudaki altınlarla eşleştirileceğini uymaması halinde kendilerine teslim edileceğini söyleyerek ev sahiplerini ikna etti. Dolandırıcılık olayı altınları alan O.G.’nin evden ayrılmasının ardından son buldu. Dolandırıcıların bu yöntemle Menteşe İlçesi’nde son bir hafta içinde 3 kişiyi piyasa değeri yaklaşık 80 bin lira altın ile 20 bin lira nakit olmak üzere toplam 100 bin lira dolandırdıkları öğrenildi.

Mahkemeye sevk edildi

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından ifadesi alınan O.G., hakim karşısına çıkarılmak üzere mahkemeye sevk edildi. Dolandırıcılık suçlaması ile hakim karşısına çıkarılacak O.G. adliye binası önünde kendisini görüntülemek isteyen gazetecilerin objektiflerinden kaçmak içim büyük bir mücadele verdi. Fotoğrafının çekilmesini önlemek isteyen O.G. polis otosundan indirilmesinin hemen ardından iki büklüm bir vaziyette adliye kapısından içeri girdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.