Sokak hayvanlarının kaplarına çöp

Bu haber 09 Şubat 2013 - 9:14 'de eklendi ve 1.208 kez görüntülendi.

sokakahayvanlarinini16745Muğla’nın Datça ilçesinde sokak hayvanlar için konan su kaplarının atılan çöplerle kirletilmesi tepki çekti.
Haber Merkezi
Datça Belediyesi tarafından özellikle yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmalarını önlemek için şehrin değişik yerlerine konan su kaplarına duyarsız kişilerin attıkları peçete, sigara izmariti ve çeşitli çöpler attıkları için sokak hayvanları yine susuz kalmaya mahkum edildi.
Türkiye’de yıllardır hayvan hakları savunucularının ve hayvan severler derneklerinin uğraşıları sonucu hayvanlar için bazı iyileştirmeler yapıldı su kabı projesi de bunlardan biriydi. Hayvan severlerin çağrılarına uyarak Datça Belediyesi şehrin değişik noktalarına su kapları koyarak özellikle yaz aylarında susuz kalan sokak hayvanlarının su içmesini sağlama amacındaydı ancak son zamanlarda bazı duyarsız ve hayvanlara karşı saygısız vatandaşlar su kaplarını adeta çöp kutusu haline getirdi.
Hayvanlar için konan su kaplarının içine sigara izmariti, peçete ve değişik çöplerle doldurarak hayvanların su içmelerine engel oldu. Duyarsız kişi ya da kişilerin yaptıkları bu saygısızlık hayvan severlerin büyük tepkisini çekti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.