Sokak Hayvanlarına Su Kabı « Hamle Gazetesi

Sokak Hayvanlarına Su Kabı

Bu haber 19 Mayıs 2013 - 22:29 'de eklendi ve 1.459 kez görüntülendi.

hayvansuluklari12321354654313Muğla Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak hayvanlarının susuz kalmaması için çeşitli noktalara otomatik su kabı ve yem kabı koydu.
Hasan Telli
Yerleştirildikleri yerlere sabitlenen kaplar kırılmıyor, dış etkenlere karşı korunabiliyor ve rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Sokaklarda temiz su bulmakta güçlük çeken hayvanlar için belirli noktalara konulan su kapları, su tesisatlarının yanında bulunmaları ve üzerlerindeki şamandıra sistemleri sayesinde suyu muhafaza ediyor.
Sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürebilmesi etkin çalışmalar yürüten Muğla Belediyesi, özellikle yaz aylarında su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için su kapları hazırladı. Özel tasarlanan su kaplarının içlerinin devamlı temiz suyla dolu olması için kaplara mevcut sulama sisteminden su bağlantısı yapılıyor. Kapların içleri boşaldıkça sulama sisteminden otomatik olarak su doluyor, böylece kaplar hiç boş kalmıyor. Ayrıca suyun kirlenmesi durumunda termosifon sistemi ile boşaltılan su yeniden dolduruluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
SEVGI YILMAZ 03 Mayıs 2015 / 11:28

Yurekten kutlarım beledıyecıklık bu calısma duyarlı olmak hayvana sevgı ınsana deger vermeyı artırır ornek alsın dıyer bekedıyeler turkıydekı beledıyeler bır degıl ıkı saat susuz kalsın bakalım danabılırlermı onlar bır can hıc enpatı yapıyorlarmı