Soba satışları arttı « Hamle Gazetesi

Soba satışları arttı

Bu haber 22 Ekim 2014 - 0:02 'de eklendi ve 747 kez görüntülendi.

sobasatislariiMenteşe İlçesinde soğumaya başlayan hava, soba satışlarını artışına neden oldu.
Haber Merkezi
Soba ticaretiyle uğraşan esnaflar, havaların soğumasıyla birlikte soba satışlarında artış yaşandığını belirttiler. Geceleri soğuyan hava vatandaşları kışlık hazırlıklarını yaptırmaya başlattı. Soğuğu ve rüzgarı sert geçen kentte, vatandaşlar sobacıların yolunu tuttu.
Genellikle kömür sobalarına yönelen vatandaşlar, aynı zamanda soba tamiri ve yenilemeleri için alet ve edevat satın almayı başladı.
Hareketlilik başladı
Demirciler Sokakta bulunan esnaflar, soba fiyatlarının geçen yıla oranla aynı seviyede olduğunu kaydettiler. Soba ve tenekeci esnaflığı yapan Durmuş Ali Abra, Muğla’da sobacılığın zor olduğunu belirterek, “Kış yılı bizim yılımız. Hareketlilik başladı. Ama geçen yıllarla kıyaslama yaparsak; artan apartmanlar soba alımlarını azalttı. Her kesim gelip almıyor. Muğla evlerinde oturan aileler veya köylerden gelen aileler genellikle alım yapıyor” dedi.
Aşırı pazarlıklar oluyor
Kış hazırlıkları olmasa iş yapacağımız yok diye ifade eden Abra, “ Piyasa canlanmaya başladı. İnsanlarımız aşırı pazarlıkçı. Ekonomi çok kötü ve insanların cebinde para yok. Bu gibi sebeplerden dolayı aşırı pazarlıklar oluyor. Fiyatlarımız 100 TL’den başlıyor, 400 TL’ye kadar yükseliyor. Bir soba kovası 25’den 45’ e kadar yükseliyor. Vatandaş uygun fiyatlı olanlara yöneliyor” diye konuştu.
İnsanlar fiyat araştırmasına çıkıyor
Soba piyasasıyla ilgili görüş aktaran diğer esnaflar ise, “ Kış ayında verimli çalışmamız gerekiyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına çok ilgi gösteriyoruz ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar müşteri toplamaya, satış yapmaya çalışıyoruz. Ürünlerimizi kaliteli ve el emeğiyle üretiyoruz. Müşteri memnuniyeti her şeyden önce önceliktir. Havaların soğumasıyla Demirciler Sokağımızda hareketlilik arttı. İnsanlar fiyat araştırmasına çıkmaya başladı” şeklinde konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.