Smart (akılcı) eczane eğitimi başladı

Bu haber 08 Ekim 2016 - 0:10 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

smart-akilci-eczane-egitimi-basladi-1Türk Eczacıları Birliği’nin Smart (Akılcı) Eczane Projesi kapsamında, 32. Bölge Muğla Eczacı Odası da projesi Muğla’da hayata geçirilecek.

Haber Merkezi

Türk Eczacıları Birliği’nin Smart (Akılcı) Eczane Projesi kapsamında, 32. Bölge Muğla Eczacı Odası da projesi Muğla’da hayata geçirilecek.

Hasta danışmanlık hizmetlerinin ve kronik hastalık takibinin yapılmasıyla hasta sağlığının iyileştirilmesine ve sağlık maliyetlerinin düşürülmesine katkı sağlayan proje, Muğla’da ki eczanelerde faaliyete geçirilecek. Proje kapsamında eczacı; eczaneye gelen vatandaşın ilaç öyküsünü alacak, hastalardan geri bildirim toplayacak, ilaç danışmanlığı, medikal cihaz danışmanlığı, sağlığın teşviki, ilaç etkileşimleri gibi ilaç kullanım proseslerine yönelik bilgi verecek. Eczacılar aldıkları eğitimler sonucunda gerekli yetkinlikleri sağladıktan sonra Astım/KOAH, Diyabet, Obezite gibi birçok hastalıkta hastanın güvenliği ve kaliteli yaşamı için ilaç bazlı sağlık danışmanlığı yapacaklar.

  1. Bölge Muğla Eczacı Odası bu kapsamda ilk eğitimini, yaklaşık 80 eczacıya 06 Ekim tarihinde eczacı odası binasında gerçekleştirdi.

Eğitim öncesi Muğla il genelinde yapılan 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Eczanede Farmasötik Bakım Uygulamaları ve Akılcı İlaç Kullanımı Projesi kapsamında alınan verilere göre yapılan sıralamada pilot çalışma birincisi olan Ecz. Rabia Duran ve Ecz. Sevgi Erkan’a, pilot çalışma ikincisi olan Ecz. İlhan Pak’a ev Pilot Çalışma üçüncüsü olan Ecz. Oytun Çetin’e plaket verildi.

İkinci eğitim 20-21 Ekim tarihlerinde Astım/KOAH konusunda yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.