“Size Karakuş yakışır”!!!

Bu haber 26 Nisan 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.416 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

MUTSO (Muğla Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Bülent Karakuş 11 Mayıs’ta yapılacak organ seçimleri yaklaşırken adeta atağa geçti.

Öyle ki, Muğla turizmi için çok önemli işler yapan ATM Dalaman Hava Limanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in yıllar sonra farkına vardılar!

Sayın Güvenç neredeyse 5 yıldır Hamle okurlarının oyları ile belirlenen “Yılın En İyileri” seçmesinde hak ettiği onurlu yerini alıyor…

Basında yer alabilmek için elinden geleni yapan MUTSO yöneticileri yıllar sonra Sayın Güvenç’e turizme katkıları için bir ödül vermeyi akıl etti!

xx        xx        xx

MUTSO yöneticileri öyle ki geçtiğimiz günlerde bakan bile ağırladılar!

11 Mayıs atağına MUTSO’nun kendi veb sitesinden izliyorum.

Odanın sitesine göre, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 14 Nisan 2013 Pazar günü Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katılmış!

Bu duyuru MUTSO’nun veb sitesinde hala duruyor olmalı…

Milli Eğitim Bakanı Avcı bilgilendirme toplantısını pekâlâ kendi kurumu Muğla Öğretmen Evi’nde yapabilirdi… Demek ki MUTSO yönetiminin çırpınışlarına Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Muğla’daki yöneticileri de omuz veriyorlar.

Ben MUTSO Başkanı Karakuş Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı diyorum da inandıramıyorum… Karakuş yarın Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Menteşe (Muğla il merkezi) Belediye Başkan adayı da gösterilebilir.

Kendisinde ne buldularsa Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı da gösterebilirler!

Hazır arkasında cemaat desteği de varsa…

xx        xx        xx

Yine MUTSO veb sitesinden bir haber…

Muğla’da kısa bir süre önce kurulan Türkiye Beyazay Derneği’nin Muğla Şube Başkanı Yelda Erol Gökcan ve üyeler Ayşegül Çınar, Pembe Canel, Kenan Gürbüz ve Vildan Şahan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş’u makamında ziyaret etti.

Neden?

Bilmiyorum… Bildiğim, Sayın Yelda Erol Gökcan’ın aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi SKM (Seçim Komitesi Merkezi) Üyesi olması… Bir de Kenan Gürbüz’ün Sayın Karakuş’un danışmanı olduğu…

xx        xx        xx

Yine MUTSO’nun veb sitesinde yer alan bir başka habere göre ise, Makedonya Büyükelçisi Goron Taskovski, Ticaret Ataşesi Alev Süleyman ile birlikte “Makedonya’da Ticaret ve Yatırım Fırsatları Forumu’na” katılmak üzere Muğla Ticaret ve Sanayi Odasını (MUTSO) ziyaret etmiş… Toplantı sonunda bir de ticari işbirliği anlaşması imzalanmış.

Çok merak ediyorum, ne ticareti yapacaklar?

Bizim MUTSO yöneticileri dış ilişkileri pek seviyorlar. Gezip, görüyorlar. Görgüleri de artıyor mu bilmem!

8 yıllık görev sürelerinde komşumuz Yunan adalarına çıkartma üstüne çıkartma yaptılar. Peki, Muğla’dan Yunan adalarına ne ihraç ediyoruz?

Bunlar İsrail’in çok önemli meyve, sebze pazarı Ukrayna’ya da seferler eylediler… Muğla-Ukrayna ticaret hacmi nedir?

xx        xx        xx

Bunlar geçenlerde Rusya’ya da gittiler.

Eşlerini de götürdüler mi bilmiyorum. Götürmemişlerdir…

Peki, neden gittiler?

Muğla ile Rusya arasında ticaret hacmini arttırmak için gitmedikleri besbelli…

Rusya’dan Muğla’ya gelen turist sayısını arttırmak için gitmiş olabilirler mi?

Sanmam… O işi Muğla İl Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer layıkıyla yapıyor. Neredeyse yurt dışından geldiği yok…

Ama hiç belli olmaz. MUTSO 11 Mayıs’ta yapılacak organ seçimlerine giderken asıl işlevini unutmuşluk içinde turizm sektörünün temsilcisi gibi de hareket etmeye başladı… Zaten var olan 800 km’lik yürüyüş yolunu “Karya Yürüyüş Yolu” diye yaftalayıp kendine mal ediverdi! Ettiler de ne oldu?

Ortacalı doğaseverlerin geçtiğimiz günlerde Datça parkurunda başlarına gelmeyen kalmadı…

Bu işler, var olan yola tabela çakmakla olmuyor işte!

Karga keklik gibi yürümeye kalkınca kendi yürüyüşünü unuturmuş…

xx        xx        xx

Gogıl hazretlerine baktım, orada “Öz gelecek” başlığı altında şöyle bir pasaj yer almış:

Yıl 2030: İnsanlar artık 5 saat uyuyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Artık 21. Yüzyılın başlarında tüm dillerde karşılığı bulunan ‘başarısızlık’ sözcüğü sözlüklerde yok. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar, kavga, savaş yok.. ve artık insanlar birbirlerini seviyor…

Satırları okuyunca “Hadi behhh” demekten kendimi alamadım. Bu sözlerin sahibi Erdal Demirkıran

Bu beyefendi kendisi için “Dünyanın en akıllı insanı” sıfatını kullanıyor! Gel de şimdi bir daha “Hadi behhh” deme…

xx        xx        xx

Dedim ya MUTSO Başkanı Karakuş 11 Mayıs organ seçimlerinden başarı ile çıkmak için elinden geleni yapıyor. O elinden gelenlerden biri de bu “Dünyanın en akıllı insanı” ile Muğlalıları tanıştırmak oldu. Beyefendi Dalaman Airport Likya Resort Hotel’de “İşletmelerde hedef belirleme” başlıkla bir konferans verdi. Belki de veremedi. Biz ilanını gördük…

Keşke “Ticaret ve Sanayi Odalarında hedef belirleme” başlıklı bir konferans verseymiş. Ama Sayın Karakuş buna ihtiyaçlarının olmadığını da söylemiş olabilir.

Benim anlayamadığım ise şu:

Dünyanın en akıllı insanı” neden getirilir? Muğla’da, Dalaman’da akla ihtiyaçları olanlar bulunduğu için mi? Muğlalı akılsız mı?

Benim merak ettiğim de şu:

Ben o konferansa “Benim aklım bana yeter” deyip gitmedim. Yapılıp yapılmadığını da bilmiyorum, ama acaba Dünyanın en akıllı insanı Erdal Demirkıran, Dalaman’dan, Ortaca’dan, Köyceğiz’den gelen MUTSO üyelerineSize Karakuş yakışır” da demiş olabilir mi?

Dediyse Safa Altaş ve MUTSO Gelişim Hareketi yandı.

Dünyanın en akıllı insanını dinlemeyip de bizimi dinleyecekler?

Hem MUTSO’nun Rusya seferine en çok katılım Köyceğiz, Ortaca, Dalaman’dan olmadı mı?

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.