Siyaset Akademisi yeniden başladı

Bu haber 16 Ocak 2017 - 0:13 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi.

akpartiAK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda uygulamaya konulan

Siyaset Akademisinin ilk dersi Muğla’nın Menteşe ilçesinde başladı.

Sultan Kocakulak

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı ve Ak Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda uygulanan Siyaset Akademisi yeniden başladı. Mustafa Pabuççuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen Siyaset Akademisi’ne partililer büyük ilgi gösterdi.

Siyaset Akademisi’nin ilk dersine Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, İlçe Başkanı Erdoğan Ünal ile partinin Muğla teşkilatında görev alan partililer katıldı.

Programda Prof. Dr. Mehmet Emin Köktaş tarafından Türkiye’nin Toplumsal Yapısı ve Siyasal Kültürü anlatılırken, Abdulkadir Özbek ise hafıza teknikleri konusunda bilgiler verdi.

Siyaset Akademisi’nin ilk dersinde konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, uzman isimlerin katılımcılara ders vereceğini belirterek, “Siyaset Akademisi derslerine yıllar içinde defalarca katılanlarınız oldu. Siyaset Akademisinde kendi alanlarında uzman isimler bizlere ders verecek. Ben 4 yıllık üniversite eğitimimde dahi görmediğim dersleri geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen derslerde buradaki hocalarımdan gördüm. Akademiye katılanlar her bir derste daha fazla ve daha farklı şeyler öğrendiğini hissedecek” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Siyaset Akademisi’nde Abdulkadir Özbek tarafından hafıza teknikleri anlatıldı.

Özbek, beynin bölümleri ve işlevleri, sağ beynin nasıl geliştirilebileceği, bilgilerin hafızaya nasıl alınacağı hakkında katılımcılara bilgi verdi. Özbek, “Almanya’da kişi başına düşen ortalama günlük okuma süresi 23 dakikadır. Türkiye’de ise bu oranın 10-15 saniye sürüyor.

Kitap okuma ihtiyaç listesinde Avrupa’nın 7’inci sırada, Türkiye ise 235’inci sırada. Bu nedenle çok okumalıyız. Bilgilerin hafızamıza olumlu tutum, odaklanmak, benzetme, tekrarlama ve not alarak yerleşir. Bu konuda kendimizi geliştirmeliyiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.